Віктор Янукович: Україна розглядає головування в ОБСЄ як можливість для зміцнення стабільності та безпеки в регіоні

Україна, яка нині головує в Організації з безпеки та співробітництва в Європі, зацікавлена у взаємодії з Парламентською асамблеєю ОБСЄ з усіх актуальних питань порядку денного.

«Головування України в ОБСЄ ми розглядаємо як реальну можливість зробити свій внесок у зміцнення безпеки і стабільності в регіоні», - заявив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з виконувачем обов’язків Президента Парламентської асамблеї ОБСЄ Вольфганом Гроссруком.
Глава держави зазначив, що Україна налаштована на конструктивне співробітництво з країнами-учасницями ОБСЄ. «Ми спрямовуємо зусилля на проведення відкритої, предметної дискусії з державами-учасницями ОБСЄ із запропонованих українським головуванням пріоритетів діяльності Організації. Розраховуємо на підтримку Парламентської асамблеї ОБСЄ», - сказав Віктор Янукович.
Президент також висловив переконання, що новий склад делегації України в Парламентській асамблеї ОБСЄ братиме активну участь у її роботі.
В.о. Президента Парламентської асамблеї ОБСЄ у свою чергу зазначив, що Україна завжди була активним учасником усіх процесів, які відбувалися як у рамках ОБСЄ, так і в рамках Парламентської асамблеї цієї організації.
«Українське головування в цій організації має свої пріоритети, і вона, дійсно, є активною країною у просуванні наших пріоритетів у тому, щоб реалізувати їх. Українська делегація у Парламентській асамблеї ОБСЄ завжди відігравала важливу роль», - сказав В.Гроссрук. 

ДОВІДКА

З 1 січня 2013 року Україна головує в Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Пріоритетами головування визначені такі напрями:

• у військово-політичному вимірі - відновлення режиму контролю над звичайними озброєннями в Європі, заходи зміцнення довіри у військовій галузі, безпека кордонів, у тому числі врегулювання «тривалих» конфліктів;

• у економіко-довкільному - енергетична безпека в контексті впливу на навколишнє середовище діяльності у сфері енергетики, а також енергоефективність, відновлювані джерела енергії;

• у людському вимірі - боротьба з торгівлею людьми, свобода слова, толерантність і недискримінація, залучення молоді та громадянського суспільства для досягнення цілей ОБСЄ.

Парламентська асамблея ОБСЄ була створена відповідно до Паризької хартії для нової Європи від 21 листопада 1990 року. Перше зібрання парламентаріїв відбулося у квітні 1991 року в Мадриді (Іспанія), а в 1992 році в Будапешті (Угорщина) відбулася перша офіційна сесія ПА ОБСЄ. До складу Асамблеї входять 323 депутати з 57 парламентів держав-учасниць ОБСЄ.

Основним завданням ПА ОБСЄ є сприяння міжпарламентському діалогу в напрямку реагування на виклики та загрози миру і стабільності, а також забезпечення міжпарламентського співробітництва. Асамблея відіграє важливу роль у спостереженні за виборами на просторі ОБСЄ та має окрему програму спостереження за парламентськими виборами.

Україна бере активну участь у діяльності Асамблеї. У липні 2007 року в Києві відбулася Шістнадцята сесія ПА ОБСЄ. Члени Постійної делегації Верховної Ради України в ПА ОБСЄ неодноразово обиралися до керівного складу Асамблеї.

У 2013 році щорічна сесія ПА ОБСЄ проходитиме 29 червня - 3 липня у Стамбулі (Туреччина).


24 квітня 2013, 15:13
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.