Мерзнут также и библиотекари, и профессорско-преподавательский состав...
У цих стінах весни чекають із нетерпінням. Бо в аудиторіях так само холодно, як на вулиці. А поки студенти 4-х факультетів головного університету країни навчаються у куртках і пальтах. І так - уже багато років.
Мерзнуть і бібліотекарі, і викладачі. У лабораторії фізичного факультету гріються чаєм.
«Зараз на вулиці тепло. А коли холодно, заходиш в аудиторію – 13 градусів зранку», - каже викладач Київського національного університету ім. Т. Шевченка Олександр Альохін.
У кібернетиків та соціологів теж зуб на зуб не попадав, але студенти кажуть: перед приїздом знімальної групи в аудиторіях потеплішало.
«Не відповідає такому університету такі умови. Зі стелі капає, ми сидимо в рукавицях, у куртках. Це незручно для навчання», - вважає студентка Ганна Соловей.
«У той час як червоний корпус вкотре перефарбовується, міняються доріжки, в нашому корпусі не зрозуміло як розпоряджаються грошима», - скаржиться студент Михайло Слуквін.
Червоний корпус – справді в пріоритеті, адже це - архітектурна пам’ятка, яка потребує особливого догляду, кажуть у ректораті. А от заяви студентів називають перебільшенням. Запевняють: де встигли зробити ремонт – там тепло.
«Я не погоджусь, що зроблено неякісно. Воно зроблено з дотриманням усіх технологій. І порівняно з минулою зимою, тепловий режим у корпусах покращився», - каже проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров.
Але на три корпуси грошей не вистачає. А в холоднечі звинувачують Київенерго. Хоча там жодних скарг від університету не бачили. І запевняють: це керівництво вишу заощаджує на оплаті комунальних послуг. До того ж вентиляційна система, яка мала додатково обігрівати корпуси, не працює.
«За 40 років морально і фізично застаріли. Подаючи теплоносії необхідної температури при непрацюючих вентиляційних системах опалення, ми маємо таку низьку температуру», - пояснює директор філіалу «Київські теплові мережі» Київенерго Євген Глушак.
Керівництво вишу економію заперечує й обіцяє холодні приміщення утеплити зовні. Правда, розв’язання проблеми може затягнутися, адже на один корпус потрібно понад 10 мільйонів гривень.
Тож отак, із відрами та у верхньому одязі, студентам доведеться просидіти до весни. І скільки таких весен ще буде – ніхто не знає.
Ольга Ніколайчик, «ФАКТИ», ICTV
Ужгородський національний війшов у першу десятку кращих вузів України
Федір Ващук про злиття двох вишів: "ЗакДУ продовжить свої досягнення у моїй альма-матер — УжНУ"