Навіщо і в яких випадках визначається кадастровий номер земельної ділянки?

Після публікації в попередніх номерах видання статті про нове законодавство у сфері земельних відносин, чимало закарпатців телефонували в редакцію й просили уточнити інформацію щодо присвоєння кадастрових номерів тощо. Відповідає на питання начальник Головного управління Держземагентства у Закарпатській області Олександр АНТАЛ:

«Кадастровий номер земельної ділянки – це те ж саме, що ідентифікаційний номер платника податків у людини, тобто він є унікальним для кожної ділянки і присвоюється для того, щоб індетифікувати її місцезнаходження на території України. Це індивідуальний цифровий номер, що не повторюється й зберігається за земельною ділянкою протягом усього часу існування. Його наявність свідчить про те, що ваша земельна ділянка у цифровому XML-форматі внесена в єдину кадастрово-реєстраційну систему, і цей XML-файл містить інформацію про географічне місцезнаходження земельної ділянки, геометричні розміри, дані про власника та цільове використання земельної ділянки. Тому першим етапом будь-якої документації із землеустрою є визначення кадастрового номеру (якщо він не був визначений раніше).

Кадастрові номери та цифрові обмінні файли почали масово впроваджувати в Україні з 2003 року і якщо ви отримали державний акт до того часу, то ймовірно, що вашої земельної ділянки в єдиній системі немає, а для того, щоб виконувати з ділянкою будь-які дії, пов’язані з переоформленням права власності, вам попередньо необхідно присвоїти кадастровий номер. Технічна документація по встановленню меж земельної ділянки та визначенню кадастрового номера, розробляється у таких випадках:

• якщо у вас державний акт старого зразка жовто-червоного кольору;

• якщо у вас державний акт зеленого кольору із вписаним кадастровим номером на плані меж на зворотній сторінці державного акту, але земельна ділянка не внесена до кадастрово-реєстраційної системи;

• якщо до вас перейшло право власності на нерухоме майно (будинок тощо), що знаходиться на земельній ділянці й державний акт на цю земельну ділянку раніше не виготовлявся, а ви плануєте продати (подарувати) нерухомість разом із ділянкою (це найкоротший шлях, щоб оформити договір купівлі-продажу або дарування)». 

"Закарпатська правда"


11 лютого 2013, 9:55
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.