Кожному хворому – своя операція, казав Олександр Шалімов. А їх на рахунку легендарного хірурга майже 40 тисяч.
Легені, кровоносні судини, жіноча статева система – його скальпель торкнувся чи не всіх частин тіла.
За словами учнів Шалімова, у кардіохірургії він міг позмагатися із самим Амосовим, з яким до війни працював у російському Брянську. І якщо той впритул підійшов до пересадки серця, то вперше в Україні її зробив саме Шалімов.
Лікар віртуозно володів скальпелем і рятував тисячі сердечників ще у 60-ті, коли навіть не було апарата штучного кровообігу.
«І операція виконувалася за 5 хвилин. Чому за 5 хвилин? Тому що через 5 хвилин при вимкненому серці наставала смерть мозку. Це щось дуже незвичайне», - розповідає учень і друг Олександра Шалімова Микола Дрюк.
Та найбільше професійної пристрасті Шалімов вдихнув у хірургію органів травлення. Він узявся за підшлункову залозу, ускладнення у лікуванні якої насторожували навіть асів. Великий майстер не лише успішно оперував, а й пересадив залозу хворому на діабет. Однак, справжню революцію в хірургії Шалімов здійснив в оперуванні печінки.
Учні Шалімова справу вчителя продовжують, і нині рятують життя українців в Інституті хірургії та трансплантології, створеному майстром 1972-го. Їхня професійна турбота врятувала життя й одеситу Олександру. Чоловіку тут прооперували хвору печінку.
«Ми в Одесі спочатку пройшли обстеження, пройшли, і нам порадили в Київ звернутися. Вже хотілось швидше стати на ноги і бути здоровою людиною. Настрій покращився, скоро їсти вже можна, я сподіваюся, поки лікують мене, доглядають», - каже пацієнт Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова НАМН України Олександр Пругло.
Інститут Шалімова щороку дає надію на нове життя 25 тисячам пацієнтів. З них 18 тисяч консультують і лікують, а 7 оперують, і таким чином продовжують писати історію шалімовської справи.
Віталій Захаров, «ФАКТИ», ICTV
21 січня 2013, 16:38 KARPATNEWS.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України