Керівництво ПАТ «Закарпатгаз» було «приємно» здивоване інформацією «Тячівський район газифікують рекордними темпами», що 4 січня «прогулялася» не одним закарпатським інтернет-виданням.
Йдеться про фоторепортаж з с. Нересниця, де в присутності представників замовника – Тячівської райдержадміністрації, підрядчика – ТзОВ Науково-виробничого об’єднання «Облсількомунгосп» та субпідрядчика – Хустської ПМК у траншею дюкерного переходу через ріку Тересва було закладено другу чергу підвідного газопроводу високого тиску Ду 219.
Здавалося б, справа робиться гарна, той потішити людей у святкові дні звісткою про неї не гріх. От тільки як ця справа робиться? Так ніби ПАТ «Закарпатгаз» - постачальник голубого палива - до цієї події немає жодного стосунку, адже ні саме товариство, ні його Тячівську філію повідомити про цю подію виконавці робіт не повважали за потрібне. Але закладена у грунт труба ще не гарантує подачі нею блакитного палива. До того ж, окрім поставити до відома, годилося б надати ПАТ «Закарпатгаз» документацію стосовно будівництва газопроводу, передбачену чинним законодавством та нормативно-правовими актами. Зокрема, робочий проект дюкерного переходу через ріку Тересву з відповідними дозволами та погодженнями, сертифікати якості на труби та матеріали, які використовуються при будівництві газопроводу, акт готовності траншеї та відповідності проекту повздовжнього профілю траси переходу, акт огляду на просвітку зварних стиків, акти ізоляції, гідравлічного випробування та встановлення баластових вантажів і захисної футеровки, ордер з погодженням на виконання земельних робіт…
Зранку, 5 січня поточного року, комісія Тячівської філії ПАТ «Закарпатгаз» провела обстеження дюкерного переходу через р.Тересва в присутності інженера ТзОВ Наукового - виробничого об’єднання «Облсількомунгосп» Юрія Фуцура, який керував загортанням траншеї дюкерного переходу. Акт обстеження та припис про заборону будівництва Юрій Фуцур підписувати відмовився без пояснень. Крім цього, навіть на фотографіях до фоторепортажу «Тячівський район газифікують рекордними темпами» зафіксовані порушення при проведенні робіт .
Зокрема, при навантажені та розвантаженні ізольованих труб використовуються траверси, м’які канати та м’які рушники, але ніяк не металевий трос (1); захисна футеровка ізоляції повинна бути суцільною (2). Невже в гонитві за переможними реляціями виконавці робіт, як у недоброї пам’яті комуністичні часи, нехтують елементарними вимогами й правилами, що з часом можуть обернутися ризиками для життя і здоров’я закарпатців? Коли ж настане час спитати про безпечне та безперебійне газопостачання - знову згадають про «Закарпатгаз» і звинуватять його в чужих гріхах…