На Закарпатті за останні 6 років поголів'я далекосхідних плямистих оленів збільшилося втричі (ВІДЕО)

Поблизу села Іза розташована єдина в Україні ферма, де розводять плямистих оленів. У новорічно-різдвяні свята туристів тут чимало. Особливо тішать тварини малечу. 9-річна Тая разом із мамою приїхала подивитися на північних красенів із Прибалтики. Їй дозволили гладити тварин і навіть годувати їх сухариками. Радощам не було меж.

 

«Як у новорічній казці про Санта-Клауса. Вони такі довірливі. Біжать самі, граються, як дітки. І коли беруть хлібець, навіть не подряпають. Якесь дитяче відчуття захоплення», – каже туристка з міста Кременчук Світлана Кіяшко.

Перших плямистих оленів привезли сюди 24 роки тому з Калінінградської області Росії. Після занепаду місцевого колгоспу тварин почали відстрілювати. Від загибелі їх врятував Михайло Бугаш. Нині він власник ферми. У кожного оленя свій характер. У стаді є вожак. У самців – свій гарем – майже по десять олениць.

«Є у нас найстаріший, йому уже 13 років. Він був ватажком 7 років. Тепер він уже боїться. Бо є молоді, здоровіші, які його б’ють. Але вбивати його шкода, він дуже ручний, розумний. Як член нашої сім’ї», – говорить власник оленячої ферми Михайло Бугаш.

Північні плямисті олені – не примхливі і миролюбні. Особливого догляду не потребують. На фермі стали ручними. Та всі інстинкти виживання у дикій природі зберегли.

«Території тут 57 га. Тут є для них 5 га лісу, для них чагарники, канави, чотири з половиною гектари водоймищ. Тож вони тут живуть у напівдикому стані. Але 7 місяців ми їх кормимо, 5 місяців живуть самі. Їм не потрібно нічого. Тому що вони випасаються», – каже Михайло Бугаш.

Взимку оленів підгодовують сіном та зерном. Стадо за один раз з’їдає майже 250 кілограмів пшениці. Найбільші ласощі – сухарики та яблука.

Найцінніше в північних оленів – їхні роги. З них фармацевти виготовляють ліки – пантокрин. Це стимулятор, який застосовують при астенічних станах, гіпотонії, неврастенії та слабкості серцевого м'яза. Щороку у кінці липня тваринам роги обрізають.

Найспритніші самці втікають і згодом скидають їх самі. Михайло Бугаш тішиться: поголів’я плямистих оленів на фермі зростає. Ще шість років тому їх тут було втричі менше.

//Світлана Ковбиця, Вадим Шишканич, «ФАКТИ», ICTV


10 січня 2013, 19:01
KarpatNews.in.ua - новини Закарпаття

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.