Беззаперечна гордість року – Євро-2012. Попри політичні та економічні кризи Україна провела єврочемпіонат на найвищому рівні.
Менше ніж за місяць Україну відвідали 7 мільйонів туристів. Захоплені, здивовані, зачаровані, вони ходили вулицями українських міст і не могли повірити власним очам: люди гостинні та привітні, їжа смачна і коштує дешево.
Найбільша мрія обох країн-організаторок – зіграти у фіналі – не здійснилась. Та коли Шева у грі зі Шведами забив два голи поспіль, Україною прокотилася справжня хвиля щастя: святкували аж до ранку.
На Хрещатику не встигли розібрати фан-зону, як єднанню українців настав край. 3 липня Верховна Рада проголосувала мовний закон, який розширив використання російської і збурив суспільство. Країною прокотилася хвиля мітингів і протестів.
Підсумки 2012 року: Що буде приємно згадувати, а що важко забути
Вибори, яких не було 10 років. Вперше з 2002 українці обирали Верховну Раду за змішаною системою – половину парламенту за списками, половину за мажоритарними округами. Три місяці передвиборної кампанії минули на диво спокійно. Пригоди почалися після завершення волевиявлення. Спочатку – результати: 10%, які набрала «Свобода», здивували навіть самих націоналістів. Згодом – справжня війна за півтора десятка округів, здебільшого в Києві, області та на півдні України.
Як наслідок – 5 крісел у парламенті досі залишаються вакантними. Логічне продовження перегонів – оновлення влади, і хоча прем’єрська посада залишилася за Миколою Азаровим, Кабмін суттєво зміцнили молодою командою – Арбузовим, Клименком, Вілкулом і Королевською. Головне парламентське крісло дісталося регіоналові Володимирові Рибаку. А поляризована Рада почала свою роботу із запеклих бійок.
2012-й запам’ятається українцям і спалахами жорстокості. Навесні країну шокувало звіряче зґвалтування та вбивство 18-ти річної Оксани Макар. Трьох душогубів слідство спочатку відпустило додому і лише за масових протестів громадськості злочинців засудили та дівчину не врятували.
27 квітня Україну налякав теракт у Дніпропетровську. Опівдні в центрі міста пролунало 4 вибухи. 30 поранених, серед них багато підлітків.
26 вересня у торговельному центрі столиці Ярослав Мазурок холоднокровно розстріляв 4 охоронців. Убивцю шукає навіть Інтерпол, але знаходять його тіло з кулею в голові в одному зі столичних лісопарків недалеко від місця трагедії. Злочин з багатьма невідомими так і не розкрив мотивів жахливого звірства.
Наприкінці липня не стало Богдана Ступки. Геніальний актор театру і кіно помер на сімдесят першому році життя. Окрім 120 театральних ролів, на його рахунку – понад 90 фільмів. Актор, який намагався примирити земне з небесним – так про Богдана Сильвестровича пишуть біографи.
Окрилили всю країну й наші спортсмени на 30-х Олімпійських іграх у Лондоні, особливо переможний гопак боксера олімпійського чемпіона Олександра Усика. Згодом – викликали гордощі наші паралімпійці. 84 медалі, з них 32 золоті. В Лондоні українці посіли 4-те загальнокомандне місце.
А під кінець року потішила й маленька співачка Настя Петрик, привізши додому перемогу на дитячому Євробаченні.
Дарка Оліфер, ICTV
30 грудня 2012, 11:07 KARPATNEWS.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України