Людмила Загоруйко отримала Руську премію за створення літературного Genius Loci - трепетного і чуттєвого образу міста Ужгорода, який пішов і залишився в нас, за написані про нього і видані в ньому книги «Євреї в житті однієї жінки» і «Ляльки Барбі», за оповідання «Ужгород мені не сниться. Він живе в мені. Він - це я».
«... Книги Людмили Загоруйко стали справжнім одкровенням для притихлої провінційної публіки. Вибуховий характер, руда копиця волосся на голові, окуляри від короткозорості для палаючих очей, все це атрибути образу, від якого спокою не чекай.Толстовський стиль, вишукані деталі, мажор, гумор, романтика - це все Вона і її розповіді.
У неї вірили не всі, але ті, хто повірив – щирі.Письменник-особистість, людина, здатна на вчинки.Правдивість у кожному слові, навіть якщо образ, подія або деталь непривабливі.І головне, ніщо їй не байдуже.Все прекрасне в цьому житті, але мить - і життя вивернута навиворіт ...Жінка, невпинно почавши "з нуля", безмежно закохана вже після ...-ти, самовіддано творить "для двох" ...Все життя - яскраве враження, яке вміло лягає авторським пером на аркуш.
Вона жартує і асоціює себе з контрабасом, але ні, Ви - скрипка, і не та, що друга, а та, що попереду. »
У «народних» виборах переміг Андрій Фатула
«Народні» вибори за участю відвідувачів сайту «Руська премія» забезпечили перемогу в номінації «Інтернет-голосування» Андрію Васильовичу Фатулі – русинському та російському публіцисту, народженому в Вовковому на Підкарпатській Русі. Нині цей автор живе в Москві, де добре відомий як представник русинів у Росії, пропагандист їхньої історії та культури. Уславився книгою «Підкарпатська Русь. Короткий історичний нарис» Москва, 2009), яка відразу стала бібліографічною рідкістю. Нещодавно видав і збірку оповідань «Перед смертю всі рівні».Андрій Васильович відзначений грамотою Міжнародного фонду «Руська премія». ЙомуФондом вручено незначну матеріальну допомогу та пообіцяне всіляке публікаціям у інеті. (Загалом у т. зв. довгий лист в 2012 році були внесені прізвища 13 російських і русинських письменників, публіцистів. Свого володаря, нарешті, знайшов і традиційний антиросійський приз "»Шаровари в салі 2012». Його торік не вручали через відсутність достойних кандидатур. Нині ж приз отримала пані Фаріон!Вже кілька років вона присутня у списках кандидатів, але завжди чогось не вистачало ...І ось – перемога, звдяки крилатій фразі: «А русинської мови не існує!». Вона дозволила високоосвіченому філологу та Депутату Верховної Ради України залишити за спиною всіх чергових та професійних антируинів.Навіть наведена тінь на репутацію непримиренного борця-націоналіста, сумнівна історія про самовіддану радянську комсомолку та активного члена КПРС не похитнула журі в його рішенні.Всі ми, врешті-решт, із СРСР.
За сукупністю справ, витворених як ще у дитячому садочку № 67 та львівському таксі, так і на депутатських посадах Ірина Дмитрівна, без сумніву, заслужила звання видатного русофоба. Нагадаю що премія заснована в 2005 році для підтримки розвитку російської та русинської мов у Підкарпатській Русі, що опинилися в центральній Європі, на найдальшому окрайці Російського Світу на межі забуття. За минулі роки лауреатами премії ставали і знамениті, і маловідомі знамениті, однак вельми цікаві й талановиті особистості в літературі: Іван Петровцій, Іван Поп, Фелікс Кривін, Володимир Бедзір, Василь Матола, Іван Ситар, Міла Маришева, Тамара Керча, Людмила Кудрявська, Роман Піщальник,Юрій Маслов, Михайло Чухран і Юрій Керча.
А.В.Гегальчій
25 грудня 2012, 17:17 KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України