Юрій Глеба: Закарпатські діти отримують мистецьку освіту у 64-х початкових спеціалізованих навчальних закладах

foto

Практично всіх випускників мистецьких закладів Закарпаття вдається працевлаштувати. Про це у середу, 19 грудня, під час брифінгу повідомив начальник управління культури обласної адміністрації Юрій Глеба.

          Зокрема, цьогоріч місця роботи отримали 119 випускників. З 57 випускників музичного училища право на самостійне працевлаштування отримав 1, з 62 випускників коледжу культури і мистецтва 3 (крім тих, що вчились на контрактній основі). 

21-22 лютого у Закарпатській області відбудеться всеукраїнський виїзний семінар-нарада за участі начальників обласних управлінь культури та туризму інших областей країни.  

Спочатку учасники семінару відвідають Мукачево, де ознайомляться із роботою художньої, хорової шкіл. Продовжать роботу в Ужгороді на базі  митецьких вищих навчальних закладів обласного центру.  

- Закарпаття обрано через наявність у краї повної вертикалі навчальних закладів, де діти здобувають мистецьку освіту – початкова, середня ланка та вища музична, культурна та мистецька освіта. Також область займає третє місце у країні за розгалуженістю мережі початкових мистецьких навчальних закладів у сільських населених пунктах, - розповів Юрій Глеба. 

Нині мистецьку освіту закарпатські діти отримують у 64-ох початкових спеціалізованих навчальних закладах (54 – школи мистецтв, 8 музичних, 1 – хорова школа, 1 – художня). У школах  навчається  14 018 учнів. Найбільше дітей - на фортепіанному відділі – 3 962 учні,  на відділі  народних  інструментів  – 2 706 учнів, на хореографічному відділі – 2 304, образотворчого мистецтва – 1 974, струнно-смичкових інструментів – 1 419, духових інструментів – 951,  вокально-хоровому – 513 учнів, театральному – 189. Навчально-виховний процес забезпечують 1 457 педагоги. 

Вищу мистецьку освіту закарпатці отримують у  чотирьох навчальних закладах: Ужгородському державному музичному училищі  ім. Д. Задора, Ужгородському коледжі культури і мистецтв, Ужгородському заочному факультеті Київського національного університету культури і мистецтв та на Ужгородському заочному факультеті Донецької державної музичної академії імені С.С. Прокоф'єва. 

Як розповів Юрій Глеба, цього року школа-табір у Чинадієві для обдарованих дітей знову приймала переможців та учасників обласних, всеукраїнських конкурсів. Тут вони могли і оздоровлюватися, і займатися мистецтвом. До слова, така форма роботи, як літня школа-табір, не має аналогів у країні.

 

Прес-центр ОДА

 


19 грудня 2012, 16:10
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.