Щороку 10 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день прав людини. А в Україні з 10 по 15 грудня триває тиждень права.
З цього приводу головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака Юрій ЯЦИНА та фахівець з медичного права Михайло КУЗЬО розповіли представникам мас-медіа про закони та нормативні акти, що регулюють правовідносини між медиками та пацієнтами/
"Серед статей Конституції, які захищають права на здоров'я - стаття № 49, ч.3, яка говорить, що допомога надається безкоштовно, - нагадав Михайло Кузьо. – Але вона, викликає багато запитань. Багато фахівців вважають , що ця стаття носить суто декларативний характер. У цивільному кодексі цілий розділ захищає права на медичну допомогу. А основним документом у цьому питанні є Основи законодавства України про охорону здоров'я.
Серед прав пацієнтів: право на вибір лікаря, лікарні, право відмовитися від медичного втручання, право отримати інформацію, оскаржити рішення лікарів у передбаченому законодавством порядку ". Юрій Яцина закцентував більше увагу не на правах, а на обов'язках пацієнтів. « Хворий вимагає максимум як від медичної допомоги, так і від умов перебування. Але досить часто не прислухається до порад лікарів. До медичних закладів звертаються вже запущені хворі.
Люди вважають, що якщо вони прийшли в лікарню, то їх зобов'язані зробити здоровими. Складно допомогти людині, якщо вона до 50 років не турбувалася про своє здоров'я, а потім схаменулася. Тому звертаюся до закарпатців, щоб не забували, що окрім прав, ще мають обов'язок – дбати про своє здоров'я». .
Також Юрій Яцина та Михайло Кузьо відповіли на числені запитання журналістів щодо дотримання лікарської таємниці, поінформованої згоди пацієнта на оперативне втручання, примусового лікування пацієнтів та відповідальності батьків за здоров» я дітей у разі відмови від надання медичої допомоги.
13 грудня 2012, 20:48 KARPATNEWS.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України