Сьогодні, 13 грудня, християни, що живуть за Юліанським календарем, вшановують пам'ять апостола Андрія Первозваного.
Пам'ять апостола Андрія Первозваного вшановують 13 грудня християни, що живуть за Юліанським календарем. Це свято українці вшановують по-особливому, оскільки саме його вважають тим, хто приніс християнство на "київські гори", повідомляє Релігійно-інформаційно служба України.
Згідно переказів, Андрій Первозваний проповідував у Причорноморських містах-колоніях, руїни яких і досі існують на Півдні України, зокрема в Херсонесі. Про апостола ми дізналися від Нестора-літописця, який у "Повісті временних літ" процитував слова апостола Андрія: "Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, тут буде місто велике, і Бог збудує багато церков". І благословивши ці гори, як сказано далі, він піднявся на них і поставив хрест.
За словами літописця, це відбулося саме там, де сьогодні побудований Київ. А місце, де стоїть Андріївська церква- саме та гора, на якій апостол Андрій поставив свого хреста. Тому церква була збудована саме там, незважаючи на досить складний ландшафт.
Святий Андрій Первозванний походив з міста Витсаїди і займався рибальством разом із братом Петром. Був учнем святого Іоана Хрестителя. Після першої зустрічі з Ісусом він одразу ж привів до Спасителя свого брата Петра. У Євангелії сказано, що Ісус "побачив двох братів і мовив до них: "Ідіть за Мною, Я вас зроблю ловцями людей". І ті негайно кинули сіті й пішли за Ним" (Мт 4, 18-20).
Про те, де проповідував апостол Андрій після зіслання Святого Духа, немає історичних даних. Однак, з різних джерел відомо, що він проповідував Христову віру людям, які жили над Чорним морем.
Свою апостольську працю апостол закінчив мученицькою смертю в місті Патраї на Кавказі, поблизу Тмутороканя. Помер апостол Андрій на скісному хресті, на якому висів прив'язаний два дні, поки віддав Богові свого духа. Цей хрест, який двома поперечинами впирався в землю, називають "андріївським".
13 грудня 2012, 10:07 KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України