Студентка факультету прикладної математики всього за два місяці навчилася складати кубик... ногами. І вже встановила національний рекорд: її результат – 2 хвилини і кілька секунд.
Скласти кубик Рубика менш ніж за шість секунд мріють учасники міжнародного турніру зі складання головоломки, що проходить у Харкові.
Тут зібралися переважно студенти технічних вишів – майбутні математики й програмісти з України, Росії, Білорусі, країн Балтії та Кавказу, розповідає Ольга Тамбієва, «ФАКТИ», ICTV.
З-поміж небагатьох дівчат – Оксана Тивадар із Закарпаття. Студентка факультету прикладної математики всього за два місяці навчилася складати кубик... ногами. І вже встановила національний рекорд: її результат – 2 хвилини і кілька секунд.
«Тренуватися дуже важко вдома, буває приходиш з пари, світло погане, очі болять, ноги болять, стомлена, але намагаюсь тренуватися кожного дня», – каже учасниця турніру Оксана Тиводар.
“Складання всліпу” – вищий пілотаж. Тут важливі не тільки швидкість і знання алгоритмів, а ще й феноменальна пам’ять.Чемпіон Росії і призер Європи зі сліпого складання – москвич Антон Ростовиков впорається з кубиком із закритими очима за 36 секунд, у які входить і запам’ятовування. Світовий рекорд – 26 секунд, і Антон мріє його побити.
«Це просто хобі, цікаво збирати наосліп, це цікавіше, ніж просто на швидкість, тут треба думати, виглядає важче і насправді важче», – говорить учасник турніру Антон Ростовиков.
Найшвидше скласти кубик можна за так званим алгоритмом Бога. Його розрахували на комп’ютері – машина поєднала кольорові клітинки всього за двадцять мінімальних ходів.
Фанати інтелектуальних головоломок запевняють: цей спорт приносить лише користь, розвиває пам’ять, увагу і моторику рук. Неважливо, як складають кубик – руками чи ногами. Адже процес відбувається насамперед у голові. Крім того, тренуватися можна будь-де – вдома, у транспорті та навіть на лекціях.