На клубному чемпіонаті світу, який сьогодні стартує в Японії, вперше випробують автоматичну фіксацію голів "від ФІФА".
Несправедливих програшів - на кшталт гри «Україна-Англія» на чемпіонаті Європи-2012 - більше бути не повинно - нарешті вирішили футбольні функціонери ФІФА.
Несправедливих програшів - на кшталт гри «Україна-Англія» на чемпіонаті Європи-2012 - більше бути не повинно - нарешті вирішили футбольні функціонери.
ФІФА запроваджує технологію відеофіксації голів. Випробують її на клубному чемпіонаті світу, що сьогодні стартує в Японії.
На двох стадіонах, які приймають матчі, встановили дві різні системи визначення голів: «Hawk-Eye» (камера на лінії) і «GoalRef» – де електронний чип вмонтовано всередині м’яча. Який метод фіксації взяття воріт визнають більш ефективним, той і діятиме надалі.
«Ми вперше побачимо в офіційній грі, як діють автоматичні системи визначення взяття воріт. Усі тести успішно пройдено, тепер їх фінальна перевірка. Технологія допоможе всім сконцентруватися лише на грі, а не сперечатися - м'яч перетнув лінію воріт чи ні», - каже футбольний менеджер Томас Пелкофер.
Із системою «GoalRef» пройдуть матчі на стадіоні «Йокогама». Сьогодні там у грі-відкритті чемпіонату зійдуться новозеландський «Окленд Сіті» і японський «Санфречче Хіросіма».
Дансько-німецька система GoalRef визначає взяття воріт за допомогою магнітних датчиків, які фіксують рух спеціального м’яча. А дію «Hawk-Eye» випробують на стадіоні «Тойота», де 9 грудня боротимуться мексиканці з корейцями. У цій системі, вже відомій за використанням у тенісі й крикеті, м’яч фіксують камери, що миттєво відтворюють його траєкторію і кінцеву точку зупинки.
«Немає суддівських аргументів проти цих технологій. Адже це лише помічник і асистент судді в складних моментах визначення голу. Це як гальмівна система ABS в автомобілі, і ви вирішуєте - використовувати її чи ні», - говорить Томас Пелкофер.
ФІФA, яку критикували за грубі помилки арбітрів на останніх чемпіонатах, вклала 2 мільйони доларів у розробку і встановлення систем на стадіонах у Японії. А наступного березня технологію, яку визнають фаворитом, використають на бразильських стадіонах, що прийматимуть Кубок Конфедерацій.