За новим КПК тільки за останню добу відкрито 6 тис. 560 кримінальних проваджень (+ВІДЕО)

foto

З них 5 тис. 958 - органами внутрішніх справ. А всього за два тижні дії нового КПК відкрито понад 100 тисяч кримінальних проваджень.

В Україні за час дії нового Кримінального процесуального кодексу, тобто з 20 листопада, відкрито більше 100 тисяч кримінальних проваджень.

Про це свідчать дані Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), повідомляє Відділ зв'язків зі ЗМІ Генпрокуратури.

Зокрема, станом на 8 год. 5 грудня, до ЄРДР внесено 101 тис. 491 заяву про кримінальні правопорушення. За всіма цими заявами відкрито кримінальні провадження.

За останню добу, зокрема, відкрито 6 тис. 560 кримінальних проваджень, з них 5 тис. 958 - органами внутрішніх справ.

Що ж змінив новий КПК?

- Декриміналізував низку статей Кримінального кодексу та перевів у розряд кримінальних злочинів ряд статей КпАП.
- Відразу після подачі в міліцію заяви заявник автоматично стає потерпілим, минаючи всі стадії слідства і збору доказів, які існували раніше.
- Вводиться домашній арешт. Його будуть застосовувати до звинуваченого у злочині, за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі.
- Слідчі дії і допити можуть проводитися із застосуванням фото- і відеозйомки. Вони заборонені, крім виняткових випадків, уночі – з 20-00 до 06-00 години.
- Доказом можуть бути показання з чужих слів, незалежно від можливості опитати особу, яка дала первинні пояснення.
- Вводиться поняття угоди зі слідством. Одна з них – визнання провини в обмін на пом’якшення покарання, друга – угода з потерпілим.
- У всіх судах обрали слідчих суддів і визначили суддю, який спеціалізується на справах неповнолітніх. А норму, яка передбачає дороге технічне переоснащення судів ( можливість здійснення процесуальних дій у режимі відеоконтролю) виконали частково.
- Захисниками можуть стати тільки адвокати, що зареєстровані в Реєстрі. Досі в цей список можна було включати родичів і близьких. Норма, щоправда, не торкнеться тих захисників, котрі приступили до обов’язків до 20 листопада цього року.
- У судовому процесі братимуть участь двоє суддів і двоє присяжних. Застосовувати «суд присяжних» мають у справах, які передбачають довічне ув’язнення.
- Зникла можливість скеровувати справи на додаткове розслідування, яке зазвичай використовувалося судом як замінник виправдувального вироку.
- Має бути створене Державне бюро розслідувань – новий орган, до компетенції якого перейде розслідування злочинів, скоєних високопосадовцями, співробітниками правоохоронних органів і суддями.

 


05 грудня 2012, 13:50
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.