Кожен із нас чекає свого «кінця світу» (ВІДЕО)

Інструкція з хімічного та радіаційного захисту повинна бути настільною книгою кожного поважаючого себе землянина. До речі, захисний костюм теж згодиться. І не тільки в разі настання галактичної газової атаки.

Люди не можуть нескінченно перебувати в напрузі. Відома приказка «Краще жахливий кінець, ніж жах без кінця» як не можна точно описує стан очікування таємничого «кінця світу», який ось-ось повинен вибухнути - орієнтовно 21 грудня цього року. «Треба щось робити, чорт забирай», - вирішили в місті Томську і запропонували співгромадянам придбати чудовий набір для зустрічі цього самого кінця, що включає в себе крім банки шпротів і пляшки горілки моток мотузки і шматок мила.

Хоча для вразливих натур вже весь рік був суцільним намилюванням прядив'яного кінця. На літо 2012 року був намічений вибух зірки Бетельгейзе із сузір'я Оріон. Вона повинна була спалахнути, аки друге Сонце. Але от якось не склалося. Зрозуміло, не можна відмахнутися від фактів: Бетельгейзе, що знаходиться від нас на відстані приблизно 500 світлових років (різні джерела дають різні величини), дійсно проявляє явні ознаки нестабільності. Але, по-перше, такий стан може тягнутися ну дуже довго, а з іншого боку - наднові зірки вибухали і в історичні часи, наприклад 4 липня 1054. Так, це місце далі, ніж Бетельгейзе, але були вибухи і раніше - і нічого, якось живе людство.

У вересні 2012 року на Землю повинна була обрушитися «ідеальна сонячна буря», яка повністю паралізувала б все життя на планеті - в результаті сверхпомех, які знищили б електромережі, комп'ютери, позбавили б управління літаки і супутники. І справді, така можливість теоретично є, тільки от люди все ж ніколи не були схильні сидіти флегматично під дамокловим мечем і назапускалі в космос цілу угруповання супутників, які розташовані в самих різних точках околосолнечного простору.

Не прилетіла нізвідки обіцяна кислотна туманність та інші астероїди укупі з таємничими планетами. Чи означає це, що можна сидіти склавши руки і насміхатися над ініціативою Томич? Як раз немає. Але необхідно піти далі і серйозно підготуватися до того, що може нас наздогнати. 2012 показав, що біда приходить непомітно.

Наші американські сусіди по планеті, наприклад, давно засвоїли, що їм повідомляє FEMA: «на нас ти надійся, але сам не зівай». Перші три дні - тільки сам. Якщо пощастить - допоможуть раніше. Жорстоко, зате чесно. І готуються американці, оскільки урагани у них - справа регулярне, і живе пів-Америки саме так - від торнадо до торнадо.

У порівнянні з томської пляшкою горілки, банкою консервів, свічками та з сірниками на 50 рублів, на 20 рублів гречки, пакетиком базових медикаментів, мотузкою і шматком мила американський набір виглядає куди як вражаюче: одній води п'ять літрів на людину в день, триденний запас консервів , ліхтарик, аптечка, свисток, респіратор, вологі серветки для особистої гігієни, консервний ніж, карта місцевості і мобільний телефон із зарядним пристроєм від ручного генератора або сонячних батарей і багато чого ще.

І все ж це усереднений, можна сказати, типовий набір. Швидше за все, кожен чекає якогось свого «кінця світу». Тому потрібно зрозуміти, для чого вам потрібен аварійний набір, який саме «кінець світу» ви очікуєте.

Отже, що захистить від вибуху наднової, якщо він все-таки станеться? Перш за все - за щастя, у нас немає навколо скільки достойних кандидатів на такий вибух, хіба що подвійна в сузір'ї Пегаса, до якої 150 світлових років, і ось ця сама Бетельгейзе, до якої мало не в чотири рази далі. Світліше дійсно стане, але головна проблема не в цьому, а в тому, що різко погіршиться стан озонового шару землі, а значить - посилиться потік ультрафіолету. Але ми знаємо: звичайне скло його не пропускає, тому тут все в порядку. А ось на вулиці треба буде ходити в тканинах з природних волокон (багато синтетичні тканини пропускають УФ-випромінювання), в широких сомбреро і в окулярах-«консервах» зі скляними лінзами. Рукавички, само собою, теж увійдуть в моду.

Варто приготуватися до того, що мікроорганізми в грунті і в океані загинуть, що різко погіршить родючість грунтів і океану, а це - голод. Значить, шпротами не обійтися, і непогано б запастися продуктами харчування на більш тривалий термін. Навіть коли наднова потухне (це займе кілька місяців), наслідки будемо розхльобувати ще довго. Одне з них - посухи, а значить, краще мати або дистиляційний апарат, або спеціальний холодильник, конденсуючий вологу повітря.

Там же, де поблизу льодовики і гори, варто побоюватися повеней. Це саме підступне стихійне лихо. Воно може початися стрімко і непомітно - і на відміну від пожежі, ви можете навіть не підозрювати, що до вас котиться вал води з прорвалися водосховища або селевий потік. Вода безшумно, але стрімко відрізає вам всі шляхи до відступу. Тому рятувальний набір теплих речей, сухарі, сірники, ліки рекомендують упакувати в герметичні пластикові мішки, які самі можуть служити аварійним плавзасобом.

Якщо ж ви чекаєте глобальний електронний колапс у зв'язку з магнітною бурею, то врахуйте, що гримнеться не тільки інтернет, але і вся система електропостачання. Такі неприємності вже були і в доинтернетовскую епоху. Тому запаси батарейок будуть незайвими, як і динамо-ліхтарик і сонячні батареї. Втім, можливі варіанти: нігерійські дівчата-винахідниці взагалі розробили електрогенеруючих систему, що працює на сечі - проте ця корисна машина ще не пішла в серію. Тому свічки і раніше актуальні, а також кресало й кремінь для розведення вогню. Сірники ж можуть закінчитися.

Запасіться клаптями яскравої тканини для виготовлення сигнальних прапорців, дзеркалом і барабаном - ними легше всього навчитися подавати сигнали. Адже інших засобів зв'язку просто не буде. Томич, до речі, мають рацію, коли кладуть у свій набір блокнот і олівець - доведеться згадувати навички письма власною рукою. Це складно, але ви неодмінно зможете!

Часто запитують, чи потрібно запасатися протигазом в разі наближення хвоста комети або отруйної хмари з центру Галактики. Протигаз ніколи не завадить - навіть якщо не долетить страшне хмара, цілком може перевернутися вантажівка з хімреактивами по сусідству з вашим будинком, і тоді протигаз (а не якась халтурна маска) може доставити вам задоволення вижити і висловити потім кому треба все, що ви про нього думаєте. Тільки спочатку перевірте протигаз - хоча б у лазні, натопленій по-чорному, і неодмінно з двома друзями зовні. Чому з двома? Тому що обм'якле тіло чертовски важко тягати.

А взагалі - інструкція з хімічного та радіаційного захисту повинна бути настільною книгою кожного поважаючого себе землянина. До речі, захисний костюм теж згодиться. І не тільки в разі настання галактичної газової атаки. Звичайні комарі можуть стати рознощиками абсолютно екзотичних хвороб, як, наприклад, сталося у Волгограді в 2010 році, коли вони занесли лихоманку Західного Нілу. У цій ситуації хімкомплект - прекрасний захист.

Але якщо ви відчуваєте себе в ньому жарко, можна звернутися до досвіду, який на всі лади повторюється в Рунеті. Надягаєте на нижню частину тіла жіночі колготки щільної в'язки, на верхню частину тіла - теж колготки, тільки з вирізаною проймою і з відрізаними слід, і скручували на животі обидва шматка еластика так, як це роблять водолази в сухих гідрокостюмах. І жоден кліщ вам не страшний. Правда, з комарами все ж краще гідрокостюм.

Якщо ж вас турбує зрив Землі зі своєї осі, то можу сказати з упевненістю: у такому випадку вам ніякої рятувальний комплект не потрібно - ви просто не зможете до нього дотягнутися. Справа в тому, що всі ми обертаємося навколо осі планети зі швидкістю від кількох сотень (ближче до Льодовитого океану) до 1700 км на годину (на екваторі), і, якщо вісь зміститься, ми тут же полетимо від нашого будинку кудись убік в мить ока.

Ну і, нарешті, тих, хто чекає нашестя інопланетян, також можу заспокоїти: за останні 500 млн років ніхто з чужинців так і не зміг прижитися на нашій планеті, якщо не припустити, що ми самі - і є інопланетяни. Думаю, що навіть якщо б на нашу планету висадилися небудь Страшили типу «чужих», то кращим засобом було б ... оголосити заборону на їх здобич. При цьому на сторінках модних журналів опублікувати статті про новий тренд - манто з шкури інопланетянина і жаркому з нього самого.

Браконьєри, яким не шкода своїх рідних тигрів, крокодилів і китів, не стали б жаліти і чужого «чужого» і швидко добули б їх, на радість модницям і гурманам, а заповзятливі китайці тут же наповнили б ринок всілякими настоянками від імпотенції на основі щелеп інопланетної тварюки. Дивлячись на те, як Беар Гріллс на каналі «Дискавері» лопає ще шевелящіхся отруйних змій і скорпіонів, стає зрозуміло: інопланетянам пощастило, що ми ще не розплодилися на безкрайніх просторах Всесвіту.

А аварійний запас, якщо серйозно, все ж мати треба. Справжній, пишуть "Економічні новини".


02 грудня 2012, 18:47
KARPATNEWS.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.