Мешканцям — гуртожитки, безпеку руху — водіям, юним геніям — премії

Такі програми ухвалили закарпатські обранці під час однієї з останніх цьогорічних сесій обласної ради.

Після виборів узялися до роботи – таке враження, що нічого скандального, екстремального й карколомного в житті всієї країни не відбувалося: минув ледве місяць – і всі депутати, які ще вчора тицяли один в одного пальцями, дружно голосують за ті чи інші рішення. І слава Богу, бо це ж потрібно закарпатцям.

Світло науки – в маси

Так, приміром, серед важливого, таке: обласна рада затвердила  Програму розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки. Також народні обранці рекомендували районним та міським радам прийняти відповідні програми та передбачити кошти на їх виконання. На обласну програму протягом наступних дев’яти років запропонували виділити майже 188 мільйонів гривень.
Програмою передбачено започаткувати щорічну загальнообласну премію для відзначення інтелектуального потенціалу Закарпаття – переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів–членів Малої академії наук України. Також щороку відзначатимуть випускників, які за результатами зовнішнього незалежного оцінювання отримали максимальні 200 балів із предмета, та переможців IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, надаватимуть премії вчителям, які їх підготували.
Також програмою заплановано створити мережу позашкільних навчальних закладів – територіальних Малих академій наук учнівської молоді. Для дітей із обмеженими можливостями та дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні, буде створено систему дистанційного навчання. Також заплановано відкрити систему веб-сайтів усіх навчальних закладів для опублікування кращих освітянських надбань. У Програмі йдеться й про необхідність забезпечення закладів освіти електронними засобами навчання – електронними бібліотеками, віртуальними лабораторіями, електронними підручниками.

Дороги, світло, благоустрій

Ще одна щойно ухвалена – «Регіональна програма розвитку дорожнього руху і його безпеки на автомобільних дорогах, вулицях міст та інших населених пунктів, залізничних переїздах області на 2013 – 2016 роки». Документом передбачено реалізувати заходи задля вдосконалення організації руху транспорту та підвищення безпеки пасажирських перевезень.
На її виконання планують виділити майже чотири мільйони гривень. Зокрема півтора мільйона гривень нададуть на придбання патрульних авто, 820 тисяч – на впровадження систем відеоспостереження та автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху на перехрестях основних вулиць, 200 тисяч – на встановлення елементів примусового зниження швидкості. Також передбачено  виділення коштів на облаштування світлофорів
Можна згадати й про обласну Програму з благоустрою населених пунктів на 2012 – 2016 роки. У її рамках влада планує навести порядок у кожному населеному пункті, починаючи з благоустрою кладовищ і закінчуючи облаштуванням вуличного освітлення, реклами та малих архітектурних форм. Також передбачено й  розроблення генеральних планів населених пунктів, бо це питання вкрай загострилося в останні роки – особливо, коли постає проблема залучення інвестицій, створення нових підприємств тощо.

Гуртожитки передадуть громадам    
 
Нарешті нібито зрушено з мертвої точки ще й таке важливе питання, як передача гуртожитків із відомчої власності в державну та комунальну. Відповідна Програма, ухвалена депутатами, розрахована на три роки, упродовж яких планують знайти нових господарів для 13 гуртожитків загальною площею понад 20 тисяч квадратних метрів. Із них 6 – в обласному центрі, 3 – в Чопі, 2 –  в Берегові, по одному – в Рахові та Мукачеві.
Виконання програми, як звучить у пояснювальній записці до неї, дасть можливість поліпшити житлові умови мешканців гуртожитків області. Також заплановано виготовлення документації та проведення капітального ремонту, внутрішньоремонтних робіт та оновлення фасадів гуртожитків на суму понад 15 мільйонів гривень – за умови виділення коштів із державного та місцевих бюджетів.
Загалом, до речі, нині в області нараховується 111 будівель гуртожитків, у них живуть понад сім тисяч закарпатців.
Крім усього згаданого, як повідомляє прес-служба облради, ухвалили депутати актуальні зміни та доповнення до низки діючих програм. Оголосили й про створення двох важливих для краю об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, прийнявши відповідні рішення. Перше – щодо створення лісового заказника місцевого значення «Привододільний» у лісфонді ДП «Воловецьке ЛГ» із метою охорони та збереження букових, буково-яворових і буково-ялинових лісів, які виконують протиерозійну, водорегулюючу та інші функції, та рідкісних і зникаючих видів рослинного світу, видів рослин занесених до Червоної книги України. Друге – стосовно парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Сквер Т. Масарика» в Ужгороді.

Наталія ПЕТЕРВАРІ, "Закарпатська правда"


26 листопада 2012, 11:14
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.