Колишній міліціонер переховувався в Одесі, сподіваючись переправитися через Придністров'я і Молдову в Європу.
В Одесі затримали одного з керівників найбільшої за всю історію Росії шахрайського угрупування Олега Жука. Його банда встигла «заробити» понад 1 мільярда рублів (32 млн доларів США).
Як повідомляє «Думська» з посиланням на джерело в Генеральній прокуратурі, наручники на Олега Жука, чиє ім'я третій місяць не сходить з перших шпальт російських газет, наділи ще в серпні. Оголошений у міжнародний розшук шахрай, колишній міліціонер, переховувався в Одесі, сподіваючись переправитися через Придністров'я і Молдову в Європу. Однак його за наводкою російських колег зуміли «накрити» працівники сектора карного розшуку Малиновського РВВС.
В середині вересня Москва звернулася до ГПУ з проханням про екстрадицію затриманого. Рішення щодо запиту ще не ухвалено. А днями Малиновський районний суд Одеси застосував до Жуку екстрадиційний арешт, відправивши чоловіка в слідчий ізолятор на час розгляду питання про його видачу РФ.
Злочинну групу, про яку йде мова, співробітники Головного управління МВС РФ по Центральному федеральному округу знешкодили в середині червня цього року. Через брокерську компанію «Роял Макс Брокерс», центр інноваційних технологій «Формула здоров'я» і центри парапсихології «Мерліон» і «Лінія життя» шахраї щомісяця витягали з кишень росіян по 150 млн рублів. А у керівника ОЗУ Максима Негуляєва тільки в одній банківській комірці поліція вилучила 10 млн доларів!
Як розповіли виданню в МВС РФ, у корпорації, яка функціонувала два роки, було 12 офісів у Москві (брокери, наприклад, сиділи в одній з башт «Москва-сіті») і близько 500 співробітників. Працювали шахраї за декількома напрямками. Так, «Формула здоров'я» продавала пенсіонерам БАДи, які видавалися за диво-ліки від усіляких хвороб. Центри парапсихології пропонували послуги «екстрасенсів» - зазвичай в їх ролі виступали гастарбайтери. Називаючи себе учасниками популярних телешоу, вони спілкувалися по Скайпу» з клієнтами, серед яких були в основному жінки середнього віку. Вартість однієї розмови коливалася в межах від 20 до 70 тис. російських рублів.
Що стосується брокерської фірми, то її співробітники від імені керівництва збирали з бізнесменів, суддів і адвокатів гроші, обіцяючи інвестувати їх у різні проекти під 90% прибутку від кожного капіталовкладення. Гроші переводили на рахунку офшорної компанії, а жертві повідомляли, що вони використовуються для укладання вигідних угод на ринку FOREX.