Хворі на гіпертонічну хворобу отримають часткове відшкодування вартості ліків за рецептом, а аптечні заклади - за поданим раз на місяць реєстром.
Про це під час відеоконференції у Кабінеті Міністрів з питань реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на ліки для хворих на гіпертонію поінформував директор департаменту економіки та ресурсного забезпечення МОЗ України Володимир Дуда, передає УКРІНФОРМ.
"Пацієнти у закладі охорони здоров'я будь-якого відомчого підпорядкування мають отримати рецепт на ліки і оплатити в аптеці різницю між фактичною роздрібною та референтною ціною. Аптека після відпуску ліків щомісяця до 5 числа має сформувати реєстр відпущених лікарських засобів, а управління охорони здоров'я після перевірки зазначеної у реєстрі інформації здійснять відшкодування суб'єктові господарювання протягом 30 днів з дня його отримання", - сказав Дуда.
Він повідомив, що розроблений МОЗ Порядок часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою вже погоджений з відповідними міністерствами і наразі перебуває на підписі у Прем'єр-міністра.
Дуда також наголосив, що мережу аптечних закладів, які відпускатимуть пацієнтам ліки на підставі рецептів, визначатимуть територіальні управління охорони здоров'я. Він пояснив це необхідністю врахування специфіки кожного регіону і наявної там мережі аптек.
Окрім цього, посадовець повідомив, що рецепт на ліки діятиме протягом місяця з моменту видачі, а суб'єкт господарювання, тобто аптека, має зберігати його протягом 3 років, починаючи з 1 січня 2013 року.
Підсумовуючи, Дуда висловив переконання, що пілотний проект дасть змогу відпрацювати у наших реаліях загальноприйняті європейські механізми впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби, для того, аби цей досвід можна було використати для запровадження часткового відшкодування вартості ліків від інших небезпечних для життя хвороб.
"Крім того, цей пілотний проект дозволить визначити точну суму, яку необхідно закласти у 2013 році для відшкодування вартості ліків для гіпертоніків", - зазначив посадовець.
Аптеки Закарпаття не дорахуються більше 2 тисяч лікарських препаратів
04 жовтня 2012, 16:04 KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України