Європейський Союз потребує рішучих кроків з метою посилення зовнішньої діяльності, зміцнення політики безпеки та оборони, у тому числі, й можливого формування "Європейської армії".
Про це йдеться у доповіді, текст якої є у розпорядженні УКРІНФОРМу, групи "Майбутнє Європи", до якої входять міністри закордонних справ 11 країн-членів, зокрема, Австрії, Бельгії, Данії, Франції, Італії, Німеччини, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Португалії та Іспанії.
"ЄС потребує фундаментального посилення спільної безпекової і оборонної політики... У довгостроковому вимірі це може бути запроваджено через спільне представництво у міжнародних організаціях, де це можливо, розвиток Європейської оборонної політики. Для деяких учасників групи ці процеси потенційно включають й створення Європейської армії", - йдеться у доповіді.
Глави МЗС наголосили на необхідності розширення повноважень Високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки у частині поєднання відповідальності за питання торгівлі, розвитку, енергетики та політики сусідства, за що нині компетентні окремі єврокомісари.
Політики також запропонували створити у перспективі "Європейську прикордонну поліцію" з метою зміцнення зовнішніх кордонів Шенгенської зони, зазначивши про можливість запровадження у середньостроковій перспективі "європейської візи".
"Зміцнення економіко-валютного союзу має абсолютний пріоритет... Ми віримо, що задля подолання кризи ми повинні всеосяжно удосконалити функціонування Європейського Союзу, особливо, у частині вжиття рішучих кроків з метою посилення діяльності на світовій арені", - також переконані учасники групи "Майбутнє Європи".
Глави МЗС висловилися про проведення дискусій з питання перспективного запровадження нової системи керівництва та процесу ухвалення рішень в ЄС. На тлі розширення повноважень керівних європейських інституцій вони виступили за підвищення рівня демократичної легітимності їхньої діяльності. Зокрема, йдеться про обрання президента Єврокомісії процедурою прямого голосування та призначення ним членів "Європейського уряду", а також створення другої палати у Європарламенті, яка би представляла країни-члени.
20 вересня 2012, 13:32 KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України