В Ужгороді екологи й служителі церкви радилися про чистоту довкілля

foto

Про те, як разом укорінити у свідомість людей потребу дбайливого ставлення до природи.

Днями на базі Катехетичного духовного центру, що в Ужгороді відбувся семінар на якому Державне управління ОНПС в Закарпатській області разом з ГО «Інститут еколого-релігійних студій» закликали до співпраці церковних лідерів та підготували проект програми співпраці між Міністерством екології та природних ресурсів і Церквами та релігійними організаціями України в напрямку збереження навколишнього природного середовища.
Список учасників включав духовних, громадських та наукових діячів. Відкрив зібрання начальник Державного управління ОНПС в Закарпатській області Андрій Погорєлов, який зокрема відмітив: «Сучасна  екологічна ситуація стала наслідком соціально-економічного розвитку світової спільноти, орієнтованої здебільшого на використання природних ресурсів та матеріальне збагачення, відсунувши на другий план духовні чинники існування, що у свою чергу, дає право говорити про ознаки духовної кризи.
Духовні лідери є оберегами справжніх житейських цінностей і керманичами у процесі морально-етичних перетворень. Саме тому за останній час вчені та й державні діячі закликають представників різних релігій та конфесій активніше сприяти формуванню відповідального і бережливого ставлення до природи. Зберегти осередки унікальної карпатської природи для майбутніх поколінь – головне завдання держуправління ОНПС в Закарпатській області. Ми разом з екологічною громадськістю області активно працюємо у частині розбудови мережі територій та об’єктів  природно-заповідного фонду
Часом традиційні еколого-просвітницькі заходи, не дають очікуваних результатів, а тому ми надзвичайно раді, що можемо ще й через церкву висловити до людей прохання бережливого ставлення до природи.»
Андрій Погорєлов насамкінець додав, що нині необхідно запроваджувати особливі заходи, об’єднувати зусилля органів влади, релігійних та неурядових громадських організацій у співпраці, долаючи політичні, мовні, міжконфесійні бар’єри тощо. «Звісно, це – тривалий процес. Однак лише таким шляхом можна укорінити у свідомість людей потребу дбайливого й бережливого ставлення до природи, почуття вдячності за  її роль у житті нинішнього й прийдешніх поколінь», – зазначив у своєму виступі начальник держуправління.
Багаж досвіду щодо налагодження співпраці представників церков з громадськими та державними організаціями має директор ГО «Інститут еколого-релігійних студій» Олександр Бокотей, який на семінарі зупинився на фактах  і цифрах щодо такої роботи. Це і видання літератури, організація та проведення подібних семінарів, залучення до такої роботи студентської молоді тощо. «Разом з представниками Православної церкви  розробився спеціальний (екологічний) молитовник, що незабаром з’явиться  церковнослов’янською, а згодом й угорською та іншими мовами. Крім друкованої літератури Інститут провадить свою роботу й через мережу Інтернет: має свій сайт, веде екологічно-церковні діалоги на десятках інших сайтів України, Білорусії та Росії.
Свій «біль» за стан довкілля висловив і Владика Мілан Шашік, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. Він зазначав, що нині можна наголошувати громадянам, що засмічувати середовище – це не що інше як гріх. «Як можна іти на полонину по яфини, тобто брати від Природи дари, а там залишати пластикові пляшки та інший непотріб?», – каже Владика. Наголосив на тому, що рівень екологічної свідомості наших співгромадян дуже низький і наше першочергове завдання – підняти його до належного рівня. «Вважаю неприпустимим, коли приїздять волонтери із з-за кордону, прибирати наші річки, ліси та полонини» – відмітив Владика у промові.
Напрацюваннями Відділу з екології Мукачево-Ужгородської Православної єпархії в проблемі збереження довкілля та формування екологічної свідомості християн православними місіонерами через проповіді та ЗМІ з присутніми на семінарі ділився прот. Димитрій Сидор. Він також вніс свої слушні пропозиції щодо змін до проекту пропонованої Програми співпраці Мінприроди та Церквами і релігійними організаціями України та презентував екологічний молитовник.
Семінар завершили спільною молитвою за довкілля, що ще раз підтвердило бажання усіх релігійних діячів до співпраці на благо охорони навколишнього природного середовища. А висловлені ними чисельні актуальні та дієві пропозиції незабаром будуть узагальнені та втілені у життя.

Державне управління ОНПС в Закарпатській області


17 вересня 2012, 11:39
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.