Янукович вважає, що Україна має здійснювати не лише економічну, а й геокультурну інтервенцію (ВІДЕО)

Президент України Віктор Янукович вважає, що Україна має здійснювати не лише економічну, а й геокультурну інтервенцію в світовий простір. Про це сказав, виступаючи на 9-й Ялтинській щорічній зустрічі (YES).

«Дуже часто на заваді повноцінній реалізації потенціалу економічної співпраці між країнами стають не специфіка правових або економічних умов, а банальне незнання, стереотипи. На цьому тлі виникають уявні страхи про відсталість чи «не-європейськість», - наголосив він.

Він нагадав, що, на жаль, Україна зіткнулась із цим під час підготовки і проведення Євро-2012. Серед громадян деяких європейських країн були широко розповсюджені негативні стереотипи щодо України.

«Сьогодні вже недостатньо лише економічно відкритись світу. Необхідно, щоб світ відкрив і зрозумів тебе. Це завдання сьогодні актуальне і для України, і для Туреччини», - сказав глава Української держави.

Він переконаний, що в України та Туреччини є для цього всі можливості. «Наші країни знаходяться там, де колись була колиска Середземноморської цивілізації. Де народжувалась культура еллінізму, яка стала предтечею і духовним витоком для європейської Епохи Відродження», - сказав він.

За словами Президента, у стародавній Смирні - сучасному Ізмірі за однією із версій дослідників творив свою «Іліаду» і «Одіссею» Гомер. В Туреччині знаходиться і увічнена сліпим поетом Троя.

Він також розповів, що на теренах сучасної України побував і легендарний Геракл. Тут у величному Херсонесі сходились торговельні шляхи від скіфів до еллінів, і далі до Риму.

«Я навожу ці приклади для того, щоб показати наш геокультурний потенціал. Ми можемо запропонувати свою історію творення сучасної Європи, своє розуміння витоків і коріння європейської цивілізації. Своє уявлення про її історичні центри», - наголосив Президент.
Він повідомив, що уряд Криму працює над створенням центру чорноморських досліджень. «Вважаю це доброю і перспективною справою», - сказав Президент і висловив переконання, що це дасть поштовх до нових наукових досліджень, до розкриття нової невідомої, або забутої історії Європи.

«Для наших країн буде і практичний результат - розвиток туризму, індустрії послуг, транспорту. Головне - ми дамо світу новий ключ до розуміння нинішніх України і Туреччини», - сказав Президент.

«Ми пояснимо наше прагнення і історичне право стати нерозривною частиною Великої Європи. Спільними зусиллями ми зможемо це зробити. Я в цьому переконаний», - додав він.

У Ялтинській стратегії також бере участь прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.


14 вересня 2012, 16:15
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття, України та світу

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.