Місія ОБСЄ розпочала спостереження за виборчим процесом.
Одрі Френсіс Гловер - глава Місії спостереження Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, яка 10 вересня розпочала роботу в Україні, зустрілася у вівторок із заступником голови Центрвиборчкому Андрієм Магерою.
Вона повідомила, що представники місії мають бажання бути присутніми на засіданнях Центральної виборчої комісії. Крім того, вони найближчим часом планують обговорити різноманітні питання виборчого процесу з представниками державних установ, політичних партій, громадянського суспільства, дипломатичного корпусу, ЗМІ та кандидатами у нардепи. За словами Гловер, члени місії, які працюватимуть у різних регіонах, за час перебування в Україні підготують як мінімум 2 проміжні звіти своєї роботи, а при виникненні будь-яких зауважень негайно повідомлятимуть про них ЦВК.
Водночас Андрій Магера пояснив зростання кількості скарг і судових позовів, які надходять до ЦВК, змінами виборчої системи. За його словами, раніше такого не було, оскільки ЦВК не реєструвала кандидатів-мажоритарників. Цим процесом опікувалися окружні виборчі комісії, тож і скарги надходили до них.
Того ж дня у Броварах новопризначеного голову окружної виборчої комісії 97-го виборчого округу Максима Ситєнкова закидали яйцями. Це сталося, коли він після засідання ОВК пробирався крізь натовп протестувальників, які наполягали на нелегітимності проведеного засідання.
У свою чергу директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. І.Кучеріва Ірина Бекешкіна оприлюднила дані дослідження, які свідчать про низьку обізнаність українців щодо того, що на виборах у жовтні половина народних депутатів обиратиметься у мажоритарних округах. Зокрема, у середині серпня лише 48% українців достеменно знали, що половина депутатів на виборах до Верховної Ради обиратиметься в мажоритарних округах, ще 29% "щось про це чули", а 23% населення не знали про це нічого.
Один з лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк заявив, що багато самовисуванців домовляються з Партією регіонів про вступ до їхніх лав після перемоги на виборах. За його словами, це є технологією влади, спрямованою на розпорошення опозиційного електорату шляхом просування нібито незалежних кандидатів.
Водночас керівник виборчого штабу Партії регіонів Андрій Клюєв підкреслив, що ПР більше, ніж будь-яка інша політична сила зацікавлена у прозорості і чесності процесу голосування та підрахунку голосів. Він також висловив упевненість, що в проведенні прозорих демократичних виборів зацікавлені всі відповідальні політики.
Лідер партії "УДАР" Віталій Кличко вважає за недоцільне вести дебати з політичними силами, які мають сумнівні шанси пройти до парламенту, і натомість заявив про готовність дебатувати з Партією регіонів. При цьому він розраховує, що "УДАР" отримає не менше 15% голосів виборців. За словами Кличка, цей прогноз базується на результатах соцдосліджень.
А от перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк не вірить у зміну політичної карти майбутнього парламенту. Водночас він мріє про більшість, сформовану виключно з представників КПУ. Говорячи про опозиційних кандидатів, він висловив думку, що, наприклад, Арсеній Яценюк не зацікавлений у перемозі опозиції на парламентських виборах, оскільки це не дає йому подальшої політичної перспективи. Мартинюк вважає, що справжня мета Яценюка - вибори Президента 2015 року.
Не лишаються осторонь і ЗМІ. Так, газета "Сегодня" вирішила з'ясувати, у скільки оцінюють свої агітаційні "послуги" українські співаки, та обдзвонила представників зірок, запропонувавши поспівати у дворах Дніпровського району й сказати "про дуже гарну жінку" кілька слів. Як виявилося, це коштувало б "замовнику" від $10 тисяч до $20 тисяч за 30-50 хвилин виступу. При цьому практично ніхто не поцікавився особою кандидата, чиє прізвище навмисне називалося невиразно. Єдиним, хто категорично відмовився брати участь у політичних агітаціях, виявився лідер групи "Океан Ельзи" і екс-нардеп Святослав Вакарчук.
12 вересня 2012, 11:58 KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України