У закарпатському селі дітей «штампують» заради грошей чи …квітів?

У закарпатському Порошково дітей роблять заради грошей?Як відомо, діти — квіти життя. А народження в родині малюка — для батьків найбільша радість, для декого це радість подвійна.

Адже, наприклад для ромів, це ще й непогана можливість заробити. На сьогоднішній день село Порошково, що на Перечинщині, де компактно проживають цигани займає лідируючі позиції з демографічної ситуації.

Аби порахувати кількість дітлахів, які проживають у селі Порошкові, не вистачить пальців обох рук. Наймолодшій мешканці цього будинку щойно виповнився рік, найстаршій 50 з лишком. Про багатодітну родину пані Любов мріяла завжди, каже, так у волохів заведено. Народити дитину в 13 років для дівчат в поселенні волохів та ромів на околиці Порошкова звичне явище. Деякі вже у 19 стають багатодітними матусями. В середньому жінки тут народжують по 7-8 дітлахів, абсолютний рекорд – 15 малюків. Хоч будинки тут і немалі, та вмістити родину в кількох кімнатах доволі складно. Та й про яке виховання може іти мова, якщо увагу своїм нащадкам дорослі приділяють хіба що тоді, коли кличуть на обід. Санітарно-гігієнічні умови також залишають бажають кращого. А про навчання взагалі мова не йде.

Лише одиниці ходять до школи. Батьки аргументують це так: мовляв нема у що дитину вдягнути та взути, аби вивести в люди, а зароблених грошей вистачає хіба що на харчі. Хоч на перший погляд поселення виглядає бідно та неохайно, практично у кожної родини є автівка і як правило на життя пояснює сільський голова. Аби покращити демографічну ситуацію в країні, була створена державна програма, яка передбачала соціальні виплати за народження кожної дитини.

Тож і намагаються використати такий подарунок держави сповна, каже сільський голова. регулювати народжуваність або якимось чином припинити такий заробіток практично неможливо. статистика народжуваності за останній рік у Порошкові продовжує змінюватись не на користь українців. Більшість волохів самовільно будують будинки.

Ще одна негативна сторона такого бейбі буму- зростання неграмотності серед населення, відсутність виховання та небажання здобувати освіту. Це – одна з причин росту злочинності на селі. А з дотриманням законів у Порошкові і так не все гаразд. На сьогоднішній день Порошково займає лідируючі позиції по народжуваності з поміж інших населених пунктів не лише Закарпаття, а навіть і України, втім навряд чи можна радіти, коли діти стають не радістю для батьків , а засобом заробітку.

М-Студіо

 


10 вересня 2012, 15:43
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.