Узимку в школах Закарпаття буде тепліше

Завдяки "зеленим" інвестиціям.

На Закарпатті реалізуються проекти так званих «зелених» інвестицій, пов’язані з виконанням зобов’язань Кіотського протоколу. Роботи з енергозбереження вже розпочали у п’яти школах краю. Загалом до кінця 2012-го на утеплення навчальних закладів витратять 25 мільйонів гривень!  І це – лише початок.

Нові вікна та двері, утеплення фасадів – морози більше не страшні  

 Дев’ятикласник Андрій розповідає: школярі сніжну морозну зиму обожнюють. Не лише через веселощі й розваги, найперше – через купу можливостей зірвати уроки. «Інколи вчителі й самі нас відпускають, бо холодно, або уроки скорочують. Іноді й ми хитруємо – прикидаємося, що змерзли, й просимо перенести заняття. Навіть заяви складаємо й підписуємося всім класом. Якщо серйозно, бува, й справді через холод сидимо в куртках, – згадує хлопець.

Директорка загальноосвітньої школи смт Великий Березний Олеся Форкош підтверджує: взимку, коли морози перевищують позначку - 10 градусів, у класах на третьому поверсі навчатися неможливо. Через холод дітей доводиться переводити у приміщення першого-другого поверхів, а це дуже ускладнює роботу. 

Більше таких проблем, сподівається Олеся Михайлівна, не виникатиме. Великоберезнянська школа у переліку п’яти навчальних закладів краю, де реалізується екопроект з утеплення. Воно й не дивно, адже школа – одна з найбільших у районі – тут у 23-х класах навчається понад 460 учнів.

У школі замінять дві сотні застарілих вікон на герметичні пластикові, утеплять фасад та горище, частково відремонтують дах. На все це піде 4,7 мільйона гривень. Роботи розпочалися наприкінці серпня й триватимуть до кінця вересня.

«Навчальному процесу це аж ніяк не заважає. Ми відкрили запасний вхід, тож роботи з утеплення фасадів тривають зранку. Демонтаж вікон та все, що супроводжується шумом, майстри починають після уроків – ми вчимося тільки в першу зміну, тож робити це зручно», – запевняє пані Олеся. І з посмішкою додає: тепер дуже чекають на заміну застарілих радіаторів.

Більше половини робіт з утеплення, за словами керівника Жденіївської школи Івана Далекорея, в його школі уже провели. Тут, на Воловеччині, ця проблема особливо актуальна – зимою в горах стовпчик термометра часто б’є рекорди. До того ж, до місцевої школи ходять діти з сусідніх Розтоки, Перехресного, Підполоззя, Щербовця – загалом із десяти навколишніх сіл. Аби учні та вчителі взимку не мерзли, на утеплення закладу витратять 4,4 млн. грн.

Цьогоріч такі ж роботи проведуть ще у трьох школах Закарпаття. На утеплення Великолучківської ЗОШ піде 7,8 млн. грн., школи села Приборжавське – 3,2 млн. грн., навчального закладу в Буштині – 4,9 млн. грн.    

 Утеплення п’яти шкіл – лише початок. Далі буде 

Навчальні заклади для участі у проекті обирали всією областю. Заступник начальника обласного управління освіти й науки Ганна Сопкова каже: спочатку подали перелік з-понад двох десятків шкіл. Для цього керівники райуправлінь освіти, директори шкіл приклали чималих зусиль – довелося возити до столиці купу документів. Школи-переможці визначались уже керівниками проекту, відтак поки для утеплення обрали тільки п’ять навчальних закладів Закарпаття.

«Але нам пообіцяли – це тільки початок проекту. Тому роботу в цьому напрямку не припинимо. Думаю, на наступному етапі роботи з енергозбереження проведуть у більшій кількості закарпатських шкіл», – переконана Ганна Іванівна.               

Ще кілька промовистих цифр 

До початку навчального року у 35 навчальних закладах здійснено капітальні, у 678 – поточні ремонти. У 288 школах відремонтовано системи опалення та дахи. Ще у 109 закладах завершуються  роботи по ремонту котелень. Для цього з місцевих бюджетів виділено 11,8 млн. грн.

Працює влада і над відкриттям нових навчальних закладів. Першого вересня відкрили сучасну школу на 300 місць у Лукові, що на Іршавщині. А вже за місяць школу на півтисячі учнівських місць матимуть школярі села Новоселиця Тячівського району.

"Закарпатська правда"


10 вересня 2012, 9:05
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.