Ужгородка Ірина Хільченко творенням прикрас займається з дитинства

В Ужгороді дуже багато талановитої молоді. Усі вони хочуть виразити себе творчо та донести щось продуктами своєї діяльності. Хтось є учасником запального гурту, хтось організовує драйвові вечірки, хтось пише надзвичайно чуттєві твори, хтось вміє гарно малювати… Цей перелік можна ще довго продовжувати. Окремо можна говорити про ужгородський хенд-мейд, котрий за останні кілька років дуже потужно розвинувся.

Найпопулярнішим видом рукоділля у місті наразі є вироблення прикрас. Матеріали з яких їх роблять вражають своєю різноманітністю – це кераміка, дерево, пластик, скло, метал, різні коштовні камені, шкіра тощо. Дивує око як фантазія хенд-мейдерів, так і їх майстерність у використанні різноманітних технік. Вироби майстрів абсолютно індивідуальні - у кожного є свій неповторний стиль.

Чи користується попитом ужгородська прикраса? Де межа між роботою заради прибутку та творчим розвитком? Як правильно підібрати аксесуар до одягу?

Дати відповідь на ці та інші питання нам допомогла Ірина Хільченко, ужгородська майстриня прикрас.

Як давно Ви займаєтесь виготовленням прикрас? Якою є мета Вашої творчості?

Я займаюся виготовленням прикрас з дитинства. Як і більшість дівчат я робила різні браслети та буси з бісеру – тоді я не сприймала це всерйоз. Вже згодом моє захоплення переросло у бажання створювати прикраси власноруч. Одного разу прийшовши у магазин за сережками і побачивши ціни я подумала «а чому я не можу зробити це сама?». З того мабуть все і почалось – я робила собі сережки, браслети, брошки, вишивала бісером паски. Радувало мене не тільки те, що у мене були ексклюзивні прикраси, а й відчуття спокою, котре давала мені ця творчість. Вночі я прокидаюсь з готовою ідеєю та швидко замальовую її у спеціальний блокнот. Мені дуже подобається експериментувати з прикрасами, особливо коли результат виправдовує усі очікування.

Моральне задоволення від творчості – це дуже важливо. Проте, неможливо щось створити без певної фінансової бази. Чи є в Ужгороді попит на хенд-мейд та як правильно організувати свою роботу щоб отримувати прибуток?

Найбільш дієвим способом популяризувати власні вироби є, звісно, реклама. Потрібно брати участь у різних фестивалях, робити різноманітні візитки, листівки та каталоги. Це все допомагає покупцю побачити асортимент виробів та обрати щось, що підійде йому найкраще. Ще одним хорошим інструментом реклами є інтернет-сайт – тут уже мова йде не тільки про Ужгород, а й про всеукраїнський рівень. Я знаю, що в Україні є дівчата, які дуже непогано заробляють на цій продукції саме за допомогою інтернету. Незважаючи на можливий хороший прибуток необхідно завжди пам’ятати про творчий розвиток. Буває, коли багато замовлень починаєш робити вже не те, що хочеш. У такий момент творчість зникає – з’являється робота.

Наразі для Вас моделювання прикрас є роботою чи творчістю?

Я не вважаю це роботою. Проте, слід пам’ятати, що матеріали з яких виготовляються прикраси не з дешевих, тим паче коли хочеться зробити щось дійсно красиве. Часто люди не розуміють чому ціна на виріб є достатньо високою. На жаль мало хто пам’ятає, що прикраса робиться індивідуально під кожну людину. Це все одно, що шити сукню на замовлення – вона не може коштувати дешево. У ціну прикраси входить ідея, робота, вартість матеріалів, витрачений час та зусилля. Більшість вважає, що краще купити неякісні китайські прикраси на базарі, котрі через декілька тижнів виглядають жахливо через те, що колір швидко стає млявим. Ті, хто поважає себе та свій зовнішній вигляд така продукція не повинна влаштовувати.

Якісна продукція завжди коштує недешево, але не кожен може собі це дозволити. На яку аудиторію споживачів Ви розраховуєте?

Матеріали для моїх найулюбленіших ідей дійсно коштують чимало – це повинна бути якісна фурнітура з країн Європи чи США. У цьому випадку я більше розраховую на жінок, котрі мають можливість себе побалувати вишуканим аксесуаром. Тим не менш, продукція у мене дуже різноманітна – є і більш молодіжні повсякденні, і більш стримані ділові, і вишукані вечірні варіанти. Мені дуже приємно спостерігати, що у більшості дівчат в Ужгороді дуже хороший смак. Видно, що мешканки міста слідкують за модою та переносять ці знання у повсякденне життя. Це, перш за все, говорить про внутрішню культуру, адже неможливо розвинути відчуття смаку просто наслідуючи чиюсь зовнішність. За цікавим стилем завжди стоїть моральний розвиток – такі дівчата зазвичай люблять читати, захоплюються мистецтвом, ведуть активний спосіб життя.

Все ж мабуть є якісь правила у моді, котрі порушувати не слід. Чи можете Ви порадити як краще підібрати аксесуар до вбрання?

Якщо раніше аксесуари потрібно було підбирати більш ретельно за кольором, то зараз цього робити вже не потрібно. Яскравий аксесуар може бути абсолютно незалежним від вбрання, і неважливо чи це сумочка, чи браслет, чи сережки. Також вже давно застарілим вважається підбирати сумочку до взуття. У той самий час зрозуміло, що, наприклад, сережки з пір’ям, котрі зараз дуже модні, не можна одягати з вечірньою вишуканою сукнею. Це буде виглядати щонайменше дико. Відчуття смаку – ось що повинно бути у дівчини, котра хоче завжди гарно виглядати.

Наскільки я знаю Ви займаєтесь не тільки виготовленням, але і реставрацією аксесуарів. Чи є попит на такий вид діяльності?

Уся моя творчість у цьому напрямку почалась з реставрації прикрас, котрі залишились ще від моєї бабусі. Я дуже їх любила, але деякі буси були розірвані, деякі браслети втратили колір. Викидати все це само собою шкода. Так часто буває, що загубиться бусинка, чи зламається зачіпка, а це улюблене. Бувало, що до мене звертались з срібними виробами, котрі потребували ремонту. Це може бути реставрація з доповненням, коли, наприклад, старі буси потрібно освіжити вставками з новими бусинками, чи підвісками. Також іноді просто рветься нитка чи стрічка, що тримає конструкцію прикраси. Я можу здійснити різний ремонт прикраси, а це користується непоганим попитом.

Отже, якщо Вас зацікавили вироби Ірини чи можливість реставрувати улюблені, але по якійсь причині зіпсовані прикраси, телефонуйте на її номер мобільного телефону 0634986210 або звертайтесь на сторінку http://vk.com/id57060030.

Матеріал підготувала Юлія ЮРКОВЕЦЬКА, "7 днів"


06 вересня 2012, 11:34
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.