Як уже повідомляв KARPATNEWS.in.ua, на вихідні мешканці і гості закарпатського містечка Рахів насолоджувались смаком традиційної гуцульської страви - бринзи. Цей овечий сир роблять тут за особливим рецептом. Хоча у кожного села свої секрети.
Бринзою на будь-який смак ласувала і знімальна група "Інтеру".
Майстер-клас із приготування бринзи влаштували рахівські вівчарі. Починають з доїння овець. Поки одні працюють, інші розважають - грою на сопілці та коломийками. Кажуть, так само, як у горах.
На один кілограм бринзи треба два-три літри молока. До нього додають телячий шлуночок і залишають на скисання. За півгодини молоко варто добре вибити. Хоча без навичок не збереш і грудки сиру, переконує Іван Григірчак - вівчар із тринадцятирічним стажем.
Готовий продукт називають буцом. Бринза виходить, коли до нього додають солі.
Володимир Веклюк, мешканець с. Костилівка:
- Кожен гуцул любить бринзю. Бринзя, кулеша, квасне молоко - це саме основне, це так як для українців може сало.
Незамінний складник гуцульського раціону в кожному районі готують по-своєму. В Лугах його найбільше полюбляють у перекладеній кулеші.
Оксана Щерба, мешканка с. Луги:
- Варимо картошку, ріпу, потім відціджуємо, ставимо солимо, затовчуємо кулешу, кукурудзяну муку, потім добавляємо масло або шкварки топимо, бринзя і так ся слоями перекладає і то ся називає кулеша перекладена.
Вподобали бринзу і гості фестивалю. Їм смакувало по 50 гривень за кілограм.
Тетяна Земницька, м. Київ:
- Вона є трошки солоніша, трошки ніжніша, її добре з різними овочами, з помідорами з салатами різними.
Дмитро Земницький, м. Київ:
- Надзвичайно весело цікаво, досить так колоритно і прикольно.
Проте це свято не лише для шлунка. Понад десять тисяч гостей розважали ще й запальними гуцульськими танцями та співами. А насамкінець запалили традиційну вівчарську ватру.
Марина Коваль, Юрій Ковальов, Новини, Телеканал "Інтер", Закарпаття