2 вересня у Рахові пройшло наймасовіше народне свято Закарпаття — фестиваль "Гуцульська бриндзя", який відвідали очільник краю Олександр Ледида, його заступник Антон Громовий, в.о. голови облради Володимир Закурений, голова Рахівської РДА Дмитро Андріюк та інші поважні гості.
Як і щороку, "Гуцульська бриндзя" розпочалася із святкової ходи колони, сформованої із представників кожного села Рахівщини. З центру Рахова колона разом із офіційною делегацією керівництва області вирушила до місця проведення фестивалю - амфітеатру "Буркут". Тут вже розгорнули намети із екпозиціями творів народних умільців, проводили конкурси на кращих трембітарів, сопілкарів, змагалися у приготуванні гуцульських страв. Та найголовніше, за чим приїхали численні гості фестивалю - бринза. На святі овечий сир продавали у кількох десятках наметів. Пан Василь, котрий у своєму господарстві має близько тисячі овець та вже п’ятнадцять років робить сир, на відсутність покупців не скаржиться і ділиться своїм секретом приготування смачного сиру:
- Треба багато працювати, не лінуватися, тоді й бринза вийде доброю.
- Робити сири із овечого молока - наша сімейна справа, це наш заробіток, з продажу бринзи і живемо. Тримаємо 350 овець, сама займаюся виготовленням сиру вже 12 років, - розповідає пані Наталія із Верховинського району, що в Івано-Франківській області.
Важка робота не залишається непоміченою: гості, що з’їхалися на фестиваль із усієї України сирну продукцію купують у великій кількості. Окрім бринзи, відвідувачам подобаються й інші атрибути свята - вишиванки, котрі цього дня були чи не на кожному відвідувачі "Гуцульської бриндзі".
- Придбала на святі чи не усі елементи національного одягу: від вишиванки до головного убору та прикрас. Одразу й перевдягнулася, - демонструє своє вбрання пані Олена із Кривого Рогу.
- Ми з сім’єю приїхали з Києва, аби подивитися на це свято. Надзвичайно сподобалася урочиста хода з трембітами, із сільськими колективами. От зараз тут куштуємо бринзу, котра неймовірно смачна. Вперше на цьому дійстві і все дуже подобається, - ділиться враженнями 50-річний Іван.
Вперше на фестиваль приїхав консул Генерального Консульства Угорщини в Ужгороді Ендре Саліпскі:
- Все тут тішить: і природа, і настрій людей, і сам фестиваль. За два роки своєї дипломатичної роботи в Закарпатській області, я вперше тут. Важаю, що цей захід може слугувати прикладом навіть для інших областей, адже на святі чітка організація, достойні учасники, які пропонують якісну продукцію. Ще один важливий елемен: традиції вівчарства, котрі збережені і передаються молодшим поколінням.
Нині в області розвитку вівчарства сприяє регіональна програма підтримки тваринництва:
- Для вівчарської справи програмою передбачено більше 1,5 мільйона гривень. Крім того, сьогодні вигідно займатися цим: попит, а відповідно й ціни на овечі сири, овече м’ясо зростають. Загалом, сьогодні динаміка розвитку вівчарства в Закарпатті є досить-таки потужною, - розповів керівник області Олександр Ледида.
Прес-центр ОДА
03 вересня 2012, 7:30 KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України