Українці, виявляється, — банківські невігласи

«Головне, що населення України втратило довіру до всіх цивільних інститутів — і до президента, і до суден, і до ВР, і до ЗМІ, і до політиків. І в першу чергу впала довіра через те, що людей багато разів обманювали. Ми всі пам‘ятаємо банківську кризу 2008 року, коли у людей забирали квартири, машини і т.д.» Таку думку висловив керівник Європейського інституту політичної культури Олександр Булавін в ексклюзивному коментарі виданню Новини України — From-UA, відповідаючи на питання, чому українці не хочуть зберігати гроші в банках.

«Як повідомив вчора Нацбанк України, тепер гарантовані вклади зросли до 200 тис. грн. Коли люди планують майбутнє, вони коливаються. Це пов’язано ще з однією проблемою. Справа в тому, що, з одного боку, у людей скупчуються досить солідні масиви грошей, а з іншого боку, вони не займаються вивченням банківської сфери і реагують не на законодавчих актів, не на рішення Нацбанку, а на поради сусідів, друзів. Вони банківські невігласи. І останній важливий момент пов‘язаний з тим, що в квітні-травні в ЗМІ пройшла інформація, що фонд гарантування вкладів працює до 1 вересня, а з 1 вересня банки перестають гарантувати відшкодування збитків у випадку банкрутства банку, яке раніше було до 150 тисяч гривень. І люди бояться віддавати гроші в банки, тому що ситуація досить напружена.

Довіра руйнується миттєво, а завоювати його знову — це дуже тривалий процес, тому відразу підвищити довіру до банків неможливо. Другий момент: якщо ми хочемо підвищити довіру до банків, то це не треба робити на тлі європейської кризи. Навіть невігласи розуміють, що європейська криза вдарить в тому числі і по Україні. І останній важливий момент — нам необхідно підвищити економічну культуру населення.

Необхідні просвітницькі програми, на яких би виступали голови правлінь великих банків, у тому числі і філій зарубіжних банків. І програми ці повинні транслюватися по рейтинговим телеканалам. Коли люди розберуться в тенденціях, буде дещо інша політика населення щодо банків. І останнє: треба мати на увазі, що люди читають велику кількість інформації в інтернеті, і там теж необхідна професійна робота рейтингових агентств, які б роз’яснювали населенню останні тенденції», повідомив Олександр Булавін.

"вКурсі"


31 серпня 2012, 11:55
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.