14-тий Міжнародний фестиваль "Мій рідний край" буде кращим, цікавішим. Найголовніша його особливість у тому, що він буде відкритим для кожного учасника. На нашій студії пройде "День відкритих дверей" і всі, хто цікавиться фестивалем, зможуть познайомитися з фільмами у такому собі імпровізованому залі.
По-друге, ми матимемо унікальну можливість поза конкурсом познайомитися з двома дуже цікавими фільмами режисера зі Словаччини Ярослава Войтека. Перший фільм - "Ми здесь", який був знятий у 2006 році і отримав багато різних нагород. Другий фільм - "Кордон", який безпосередньо стосується нас. Він був знятий у 2009 році і отримав 3 престижні кінонагороди у Європі, показаний на фестивалях у Роттердамі, Лондоні та у Каннах. Вони будуть демонструватися тут у дні 14-го фестивалю безпосередньо в Ужгороді у нашій обласній студії, а також на нашому телеканалі "Тиса-1". Також буде можливість поспілкуватися з автором фільму.
Окрім цього, ми організовуємо ще й ретро-показ фільмів лауреатів попередніх фестивалів. Ці фільми всі уже титровані і глядачі зможуть дізнатися про долі їх героїв та життя різних національних меншин як в Україні, так і в наших сусідніх країнах.
Це найголовніша цікавинка цього фестивалю?
Так, ми вперше таке організували і сподіваємось буде цікаво. Телемарафон триватиме з 12 до 22 години. В прямому ефірі студії буде багато гостей. Як авторів, так і організаторів фестивалю. Для творчої групи це робота велика і непроста. Та сподіваюся, що глядачам сподобається.
І автори і організатори фестивалю кожного року намагаються внести щось нове у програму фестивалю.
Цього року для нас найголовніше, аби глядачі самі дали оцінку тим програмам, які братимуть у ньому участь. Буде відкрита скринька для голосування, буде прямий телефонний зв'язок. А, отже, кожен бажаючий може висловити свою думку і дати свою оцінку. Визначальним, звичайно, є слово міжнародного журі. Але сподіваюся, що таким відкритим голосуванням думка безпосередніх глядачів буде врахована. Ми за відкритість фестивалю. І це, до речі, в усі роки було його головним принципом. Думаю, що в цьому році у такий спосіб ми ще раз підтвердимо відкритість та прозорість фестивалю "Мій рідний край".
Чим ще для себе особисто хотів би бачити фестиваль іншим?
Особисто для мене другим важливим елементом цього фестивалю є те, щоб представлені на ньому програми не асоціювалися лише з етносом. У тематиці фестивалю за меморандумом є різні номінації і вибір програм може бути широким. При цьому тематика фестивалю не втратиться. Як для членів журі, так і для оргкомітету цікавими будуть людські долі, режисерська і авторська робота у їх розкритті, сучасні телевізійні форми подачі матеріалів. Ми повинні навчитися робити сучасне європейське телебачення, не вдаватися у чисто репортажні покази подій, свят, національних обрядів або національної кухні. Це не є пріоритетом у показі життя представників національних меншин. І це не є планкою в оцінюванні теле-радіоробіт представлених на фестивалі. А як автор сценаріїв і ведучий на фестивалі, кожного року намагаюся внести щось нове. За схемою працювати не вмію, не хочу і вважаю, що цього року теж чимось особливим здивуємо.
Однозначно будуть традиційні моменти – дні національної культури, цього разу - угорської, традиційний Етноказанок, де 5 національних команд змагатимуться у приготуванні бограчу. Це вже прижилося, це подобається і це є наш закарпатський колорит. Звичайно, будуть виставки, екскурсії, майстер-класи. Але до кінця розкривати усіх родзинок поки що не хочеться.
Усіх бажаючих запрошуємо на 14-тий Міжнародний фестиваль "Мій рідний край".