За чисте Закарпаття — всі разом! (ФОТО)

Цієї середи в Ужгороді у прес-центрі «Закарпатської Правди» за круглим столом обговорювали, як об’єднати зусилля різних структур, громадських організацій та простих закарпатців для вирішення екологічних проблем краю.

Йшлося не стільки про те, як очистити область від різного непотребу. Головне –  підвищувати загальну й екологічну культуру людей, виховувати в них бережне ставлення до природи. І без допомоги духівництва та освітян тут не обійтися.

Ініціатором круглого столу був директор БФ «Громадський крок» Владислав Сєргеєв. Він наразі підтримує проект з очистки річок Закарпаття (як залучені ним волонтери ліквідовували пластикові загати на Ужгородщині – ЗМІ вже висвітлювали), але переймається тим, що саме по собі прибирання проблеми не вирішує: буквально за місяць сміття з’являється знову, і добре, якщо не в більшій кількості. У цьому плані заступник голови Ужгородської РДА Володимир Химинець сказав: треба зі шкільного віку прищеплювати дітям нову економічну теорію. Починаючи з елементарного сортування сміття, цивілізованої утилізації батарейок тощо й закінчуючи глобальним  усвідомленням, що Карпати відіграють важливу роль в утворенні кисневої й дощової маси, тож будь-який бізнес, виробництво тут мають бути екологічно орієнтованими.

Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, протоієрей УПЦ Степан Біляк підкреслив: «Ми лікуємо симптоми, а не хворобу. Щовесни біля своєї церкви в Минаї я збираю 10-15 мішків різного непотребу! Якщо вже в такому місці люди смітять, то насправді проблема в душі, у вихованні».

З ним згоден представник Мукачівської греко-католицької єпархії Олександр Бокотей, але він упевнений, що для виправлення ситуації слід використати потенціал церкви, котра має найбільший авторитет у суспільстві. І, виявляється, в цьому сенсі вже багато чого зроблено: при Мукачівській греко-католицькій єпархії та Римо-католицькій церкві в Україні є комісії з екології, вони навіть розробили спеціальний молитовник екологічного спрямування, видають іншу тематичну літературу – розмальовки для діток, переклади німецьких книжок (тамтешня церква – лідер із висвітлення екологічних проблем). Відтак якщо священики на проповідях вкладатимуть у голови людей, що смітити не можна – це мало б уплинути.

На круглому столі були й представники екологів, студентських і громадських організацій тощо. Всі сходилися на думці, що зусилля,  дійсно, треба об’єднувати, дехто навіть домовився про подальші зустрічі для більш предметної співпраці. Тож, сподіваємося, зібрання матиме й якісь практичні наслідки.

Прес-центр «Закарпатської правди»


01 серпня 2012, 17:45
KARPATNEWS.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.