Що пропонує Україна тим, хто шукає іншу Батьківщину?

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему «Умови для дітей – біженців, шукачів притулку в Україні та на Закарпатті: що пропонує держава, що можемо зробити самі».

Йшлося про ситуацію з мігрантами, які без документів перетинаються кордон, в тому числі і дітей. А також про те, куди направляють затриманих людей, що передбачає законодавство України у цих випадках тощо.

«Дітей-мігрантів не так багато, але у контексті виконання Україною міжнародних зобов’язань ця тема дуже важлива, - розповів начальник управління у справах біженців Головного управління Державної міграційної служби України у Закарпатській області Микола Товт. – Скільки б дітей не було, закон і передбачений ним механізм повинен працювати і по відношенню до однієї дитини. Проблеми цієї категорії можна вирішувати за допомогою громадськості, це нормальна практика і у країнах з більш потужними фінансовими можливостями, ніж Україна. Констатуємо, що у нас громадські організації теж активно включилися у цю роботу».

За словами М. Товта, у липні цього року 18 осіб вперше отримали додатковий захист в Україні (не статус біженця, а саме «додатковий захист»,  він дає такі ж права, як і статус біженця).

Микола Товт також розповів, що до України прибувають діти двох категорій – ті, які потрапили в Україну у складі сімї або ж без супроводу дорослих.

Третина поданих заяв до міграційної служби на Закарпатті – діти, розлучені із сім’єю. Найчастіше це громадяни Сомалі (ще 1 – з Афганістану та 1 з Вєтнаму). В основному це дівчатка. Крім того, з часу відкриття Пункту тимчасового перебування біженців у Мукачеві є вже 12 новонароджених.

           Діти-біженці та шукачі притулку мають змогу відвідувати школу. Натомість труднощі виникають із профтехосвітою підлітків. Так, важко влаштувати дитину-біженця в ПТУ, оскільки навчальний заклад повинен для цього володіти спеціальною ліцензією для навчання іноземців.

          За словами Миколи Товта, до проблематичних питань, що стосуються дітей-біженців, належить і призначення законного представника. Це досить формальний статус, адже такий представник дещо відірваний від свого підзахисного. «Законний представник – це чиновник міської ради чи РДА, який не бачить які проблеми у дитини, - каже Микола Товт. – Відповідних дитячих закладів поки не маємо, такі діти також поки невлаштовані у прийомні сімї».

В.о. начальника відділу по роботі з іноземцями, дізнання та адмінпровадження штабу Чопського прикордонного загону Артем Олійник розповів, що протягом 6 місяців цього року за спробу порушити державний кордон України затримана 221 особа (проти 262 у 2011 році), 71 з них - громадяни України, іноземців – 147. Найчастіше це громадяни Сомалі (42 особи), Молдови (26), а також Грузії, Афганістану, Російської Федерації (Чечня), був і один представник Багамських островів. Щодо неповнолітніх, їх цьогоріч прикордонниками затримано 26 із Сомалі (2 з них судово-медичною експертизою визнані повнолітніми) та 2 дітей із Афганістану (у супроводі батьків).


01 серпня 2012, 14:51
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.