Ужгородський РАГС: Абсолютна більшість розлучень припадає на перші два роки подружнього життя

Як не прикро, та статистика говорить про те, що Україна є лідером за кількістю розлучень в Європі. InoPressa.ru з посиланням на австрійську газету Die Presse, передає, що в нашій державі на 1000 жителів припадає 5,3 розлучення. До порівняння, у Росії цей показник становить 5,0 на 1000 мешканців, в Італії - 0,9, а найменше з-поміж інших європейців розлучаються ірландці, маючи показник 0,8.

Сайт KarpatNews.in.ua звернувся до працівників ужгородського РАГСУ з проханням озвучити ситуацію з розлученнями у місті. Виявилося, що нині статистика не ведеться, втім деякі цифри нам все ж таки навели. Заступник начальника відділу ДРАЦС у місті Ужгород Адріана Микита з прикрістю констатувала, що ужгородці розлучаються ледь не частіше, ніж одружуються.

«З першого січня поточного року за взаємною згодою було подано 51 заявку на розірвання шлюбу. Шлюбів за аналогічний період було укладено 124. За минулий рік на 650 шлюбів припало близько 450 розлучень. Це доволі високий показник».

Адріана Микита поділилася своїми професійними спостереженнями, з яких випливає, що найпопулярнішим віком для укладання шлюбів в Ужгороді є 20-25 років, втім і розлучаються найчастіше в тому ж віці. «Працюючи в РАГСі не перший рік, я помітила, що найбільше розлучень припадає на перші два роки подружнього життя. Останнім часом молоді люди зовсім не готові терпіти, поступатися чи йти на компроміси, тож, після першої сварки біжать подавати заяву. До прикладу, більшість розлучених у 2011 році – це ті, хто одружився у 2009-му та 2010-му. Втім існує і друга вікова категорія, у якої розлучення є популярними. Це люди, які прожили у шлюбі близько 30 років – діти дорослішають та подружжя не знаходить спільних інтересів».

За законом, після подання заяви про розірвання шлюбу, пара має місяць на обдумування свого рішення. Однак, як показує статистика, за цей час мало хто переосмислює ситуацію на користь шлюбу. «З 51 заяви про розірвання шлюбу відкликано було тільки 3. Ми, звісно ж, вмовляємо подружжя не поспішати та все як слід зважити, втім коли люди, заходячи до нас, сідають нарізно та навіть не зводять одне на одного очей – справа безнадійна».

Адріана Микита поділилася ще одним цікавим спостереженням – помпезні велелюдні весілля мають більшу схильність тривати не довго. Натомість скромні та зворушливі церемонії найчастіше закладають початок міцним та щасливим родинам.


12 травня 2011, 15:03
Вікторія Рижова, KarpatNews.in.ua - Усі Новини Закарпаття

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.