Рубрика: Суспільство

08 вересня

В Україні бракує статистики щодо освіти, – омбудсмен

foto

В Україні бракує освітньої статистики щодо кількості навчальних закладів та їх учнів

Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов у інтерв’ю «Цензор.НЕТ».

За словами омбудсмена, в Україні неможливо дізнатись, яка кількість дітей навчається у школі взагалі чи в якомусь конкретному класі.

«Узагальнення нема! От я, наприклад, не можу (і ніхто в країні не може) відкрити якийсь ресурс і подивитися: а скільки у нас в Україні зараз є третіх класів загальноосвітньої школи? Немає такої статистики. Ми навіть не знаємо іноді, скільки дітей навчається реально в школі», – зазначив Сергій Горбачов.

На думку освітнього омбудсмена, така ситуація є дуже великою базою для зловживань, адже якщо дітей у школі мало, має бути відповідне фінансування, тому починаються іноді приписки.

«Мертві душі ніхто не перевірить – немає механізму», – підкреслив Сергій Горбачов.

Також освітній омбудсмен розповів, що навіть загальна кількість навчальних закладів дуже відрізняється у різних джерелах.

«От я дивлюсь зараз єдину державну електронну базу освіти (ЄДЕБО) – і бачу там близько 16 тисяч шкіл (включно з тими, що призупинили діяльність). А потім дивлюся зведені дані, які ми отримали від обласних департаментів, – там близько 10 тисяч. А де ще школи? Добре, дві області ще не дали дані. Хай буде 11 тисяч. А де ще кілька тисяч шкіл поділися? Більше того: тільки що з’явилися свіжі дані Мінфіну щодо фінансування загальної середньої освіти. І там кількість шкіл вказано 13458. Як бачимо, дані всюди різні», – розповів Сергій Горбачов.

За матеріалами Освіта.ua


08 вересня 2021, 17:43
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Італія ввела обов'язкову вакцинацію всіх працівників

ВООЗ призупинила сертифікацію російської вакцини «Спутник V»

Вчені пояснили, чому змії пережили динозаврів

На Закарпатті державні виконавці стягнули з боржників понад 90 мільйонів гривень аліментів

Что нужно успеть до начала новогодней суеты?

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено