Рубрика: Суспільство

04 серпня

Марія Сігетій: За заявою батьків школа зобов’язана створити інклюзивний клас

foto

За словами начальника управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області Марії Сігетій, за останні десять років інклюзія суттєво проникла в українські школи

«Як свідчать результати дослідження Державної служби якості освіти, п’ять років тому в інклюзивних класах навчалось вдесятеро менше дітей, ніж зараз. Хочу звернути увагу батьків учнів, наразі закон України «Про освіту» гарантує кожному рівні умови доступу до освіти та забезпечує батькам право обирати заклад освіти, програму, вид та форму здобуття освіти власними дітьми» - зазначила Марія Сігетій.

Відтак, за словами начальниці управління Служби, за заявою батьків освітній заклад зобов’язаний створити інклюзивний клас в обов’язковому порядку. Якщо ж особливі освітні потреби в учнів виявлені під час освітнього процесу, заклад освіти докладає власних зусиль для їх мінімізації.

«В умовах децентралізації саме засновник повинен забезпечити створення у школі інклюзивного середовища. Про це варто пам’ятати і батькам учнів, і директору освітнього закладу.Хоча сьогодні в Україні ми і бачимо перші кроки до побудови ефективної системи інклюзивної освіти, але попереду дуже багато роботи, аби досягти потрібних результатів», - резюмувала Марія Сігетій.

Нещодавно співробітники установи провели дослідження якості інклюзивного навчання, у результаті якого виявили низку викликів на рівні організації інклюзивного навчання, кваліфікації вчителів, методичного забезпечення освітнього процесу, розвитку інфраструктури та забезпечення фінансування, взаємодії з інклюзивно-ресурсними центрами.

Наразі Державна служба якості освіти України розробила для керівників закладів загальної середньої освіти алгоритм створення інклюзивного класу. Ознайомитися з ним можна за покликанням: https://bit.ly/3fosUr7


04 серпня 2021, 11:19
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Італія ввела обов'язкову вакцинацію всіх працівників

ВООЗ призупинила сертифікацію російської вакцини «Спутник V»

Вчені пояснили, чому змії пережили динозаврів

На Закарпатті державні виконавці стягнули з боржників понад 90 мільйонів гривень аліментів

Что нужно успеть до начала новогодней суеты?

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено