ВООЗ заявила, що в країнах без вакцин підвищується ризик появи нових штамів
Інтенсивне поширення коронавіурсної інфекції в країнах без вакцин збільшує ймовірність появи нових більш небезпечних варіантів вірусу, що може привести до зниження ефективності вже існуючих препаратів
Ому держави з великими запасами вакцин від COVID повинні ділитися ними з іншими країнами, говориться в статті спецпосланців гендиректора Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), передає УНН.
“У той час як багато країн страждають від нестачі вакцин, держави, у яких є великі запаси цих препаратів, не повинні збирати їх у себе, прагнучи охопити все своє населення. Це навіть не в їх інтересах — інтенсивне поширення вірусу в країнах без вакцин збільшує ймовірність того, що з’являться більш трансмісивні і небезпечні варіанти інфекції, і може привести до того, що ефективність вже існуючих препаратів буде знижена”, — йдеться у заяві.
Спецпосланці ВООЗ також закликали до того, щоб першочерговим завданням світових спільнот стала вакцинація найбільш вразливих груп населення — медиків, літніх, осіб з супутніми патологіями. “Стратегія повинна враховувати заклики і прогнози ВООЗ про те, що до вересня 2021 року щеплення отримає принаймні 10% світового населення, до грудня — вже 40%, а до середини 2022 року — 60%”, — говориться в статті. Щоб досягти цієї мети, за чотири місяці потрібно вакцинувати 250 млн осіб в країнах з низьким і середнім рівнями доходу, в пріоритеті повинні бути медики і люди з груп ризику, відзначили в ВООЗ.
Багаторазові заклики ВООЗ і її партнерів по COVAX максимально ефективно використовувати вакцини повинні бути почуті, закликають автори статті. У світі поширено близько 3 млрд доз вакцин, проте через механізм COVAX з них було поширено тільки 90 млн. Цим механізмом користуються близько 60 держав, але рівень щеплених там становить менше трьох відсотків, підкреслили спецпосланця.