Рубрика: Надзвичайне

22 червня

Великий Бар’єрний риф у небезпеці через зміну клімату – ЮНЕСКО

foto

У ЮНЕСКО вважають, що Великий Бар'єрний риф має бути внесений до списку Всесвітньої спадщини, якій загрожує небезпека, оскільки цей природний об'єкт може значно постраждати в результаті глобальних кліматичних змін

Це питання має бути вирішене на засіданні ЮНЕСКО в Китаї наступного місяця, передає Укрінформ з посиланням на BBC.

В організації також закликають Австралію, біля берегів якої розташований Великий Бар’єрний риф, посилити заходи з протидії глобальному потеплінню.

Водночас міністр охорони навколишнього середовища Австралії Сюзан Лей заявила, що влада оскаржить пропозицію ЮНЕСКО внести Великий Бар'єрний риф у список Всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою. За словами міністра, автори рекомендацій не врахували всіх заходів, яких вживають в Австралії для захисту рифу, наприклад роботи з відновлення коралів.

Як зазначається, пропозиція ЮНЕСКО обурила і представників туристичної галузі, які побоюються негативного впливу на цю сферу у разі внесення рифу до списку.

Великий Бар’єрний риф, що простягається на 2,3 тисячі кілометрів уздовж північно-східного узбережжя Австралії, потрапив до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1981 році. Після того як у 2017 році ЮНЕСКО вперше порушила питання про загрозу для цього об’єкту, Австралія взяла на себе зобов’язання виділити 2,2 мільярда доларів на покращення «здоров’я» рифу.

Проте за останні 5 років риф утратив значну частину коралів. Науковці кажуть, що головною причиною цього є підвищення температури води внаслідок глобального потепління, яке значною мірою спричинене використанням викопного палива.


22 червня 2021, 12:52
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Закарпатка вдарила свого співмешканця ножем у шию

Закарпатська поліція затримала водія, який скоїв смертельнe ДТП у Сваляві

1 грудня на Закарпатті COVID-19 виявили у 496 осіб

Служби життєзабезпечення Закарпаття готуються до ліквідації надзвичайних подій, пов’язаних із погіршенням погодних умов

Смертельна ДТП у Сваляві: вантажівка протягла жінку 200 метрів (ФОТО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено