Рубрика: Надзвичайне

17 червня

Україна переходить в зону надвисоких температур і погодних катаклізмів

foto

Зміни клімату загрожують Україні опустелюванням великих територій в найближчі 30-40 років

Через зміни клімату Україна переходить в зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. Про це в четвер, 17 червня, повідомляє Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України.

Там заявили, що за свідченнями вчених, через кліматичні зміни Україна переходить в зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. Уже в найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій.

Зазначається, що Україна посідає дев'яте місце в світі за площею орних земель, які займають майже 33 млн га. Більш ніж 60% орних земель в Україні вкриті чорноземами.

"На жаль, маємо сумну статистику. Розораність земель України є однією з найвищих у світі і становить трохи більше 54% території. Це призводить до значного розвитку деградаційних процесів. 13 млн га сільськогосподарських угідь зазнають згубного впливу водної ерозії. Більш як 6 млн га земель систематично потерпають від вітрової ерозії. До 20 млн га охоплені пиловими бурями", - йдеться в повідомленні.

Уже в найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій.

Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський наголосив, що для України боротьба з опустелюванням і деградацією земель є одним з пріоритетних напрямів державної екологічної політики.

Для цього затверджено Національний план дій із боротьби з деградацією земель і опустелюванням до 2025 року. Утворено Координаційну раду з боротьби з деградацією земель і опустелюванням.

За словами Абрамовського, щоб досягти нейтрального рівня деградації земель, необхідно втілювати заходи щодо стабілізації підвищення вмісту гумусу в ґрунті.


17 червня 2021, 14:18
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Закарпатка вдарила свого співмешканця ножем у шию

Закарпатська поліція затримала водія, який скоїв смертельнe ДТП у Сваляві

1 грудня на Закарпатті COVID-19 виявили у 496 осіб

Служби життєзабезпечення Закарпаття готуються до ліквідації надзвичайних подій, пов’язаних із погіршенням погодних умов

Смертельна ДТП у Сваляві: вантажівка протягла жінку 200 метрів (ФОТО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено