Рубрика: Надзвичайне

14 травня

У 2020 році від домашнього насильства загинули 70 українців

foto

За рік в Україні зафіксували близько трьох тисяч кримінальних злочинів за фактами домашнього насильства, засудили 800 осіб

У 2020 році при домашньому насильстві зафіксували 70 умисних вбивств. Про це заявила Генпрокурор Ірина Венедіктова на форумі Жінки проти насильства і війни, повідомляє УНІАН в п'ятницю, 14 травня.
 
"Виправдання насильства, мовчання, невтручання в чужі сімейні розборки часто коштують не тільки зламаних доль, а й життя - тільки в 2019-2020 роках під час домашнього насильства скоєно 80 і 70 умисних вбивств відповідно", - сказала Венедіктова.
 
Найбільше страждають від фізичного, психологічного і сексуального насильства жінки. Водночас часто страждають від насильства діти, які не можуть себе захистити і вважають, що своєю поведінкою викликали сварки з батьками, а побої пояснюють якимись сторонніми причинами.
 
"Домашнього насильства не повинно бути в демократичній правовій державі, тому що це злочин, за який має бути покарання", - додала Венедіктова.
 
Загалом в 2020 році правоохоронці зафіксували близько трьох тисяч кримінальних злочинів за фактами домашнього насильства, майже 70% обвинувальних актів за вчинення домашнього насильства знаходяться в судах, також торік засудили 800 осіб.
 
За чотири місяці 2021 року зареєстрували більше тисячі кримінальних злочинів за фактами домашнього насильства, завершено слідство про здійснення більше 65% правопорушень, і обвинувальні акти вже розглядають в судах.
 
За словами Генпрокурора, Україна наближається до ратифікації Стамбульської конвенції - Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашньому насильству і боротьбу з цими явищами.


14 травня 2021, 18:14
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Українцям порадили утриматися від поїздок до країн, де є спалах Delta-штаму коронавірусу

У Перу стався потужний землетрус

Закарпатські гірські рятувальники продовжують шукати зниклого жителя с. Богдан

Закарпатські піротехніки знищили 27 боєприпасів часів Другої світової війни

У Туреччині в результаті зіткнення гідроциклів загинув турист з України

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено