Рубрика: Економіка

15 квітня

Депутати Ужгородської міськради звернулися до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України

foto

Збільшити відсоток зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад обласних центрів із 60% до 80% – таке звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України прийняли сьогодні депутати на позачерговій сесії Ужгородської міської ради

Як ідеться у зверненні, під час процесів децентралізації через прийняті у 2014-2020 роках зміни до Бюджетного кодексу обсяг фінансових ресурсів громад обласних центрів зростав. Разом із тим збільшувалося і видаткове навантаження на місцеві бюджети: зокрема, державна влада делегувала обласним центрам фінансування закладів ПТУ, компенсаційних виплат перевізникам за перевезення пільгових категорій населення, надання дотації комунальним підприємствам за покриття збитків, які виникають через несвоєчасне затвердження тарифів на державному рівні.
Внаслідок адміністративно-територіальної реформи на фінансування з бюджету Ужгорода передано Ужгородську районну лікарню, на оплату енергоносіїв та комунальних послуг із міського бюджету передбачено 2,4 млн грн. 
Протягом 2015-2020 років в умовах щорічного недофінансування відбулося скасування доходів місцевих бюджетів від пайової участі на розвиток інфраструктури, зменшення відсотку нарахувань податку на доходи фізосіб до бюджетів міст обласного підпорядкування із 75% до 60%, щорічне зростання реверсної дотації.
Окрім цього, у 2020 році бюджет Ужгорода недоотримав понад 80 млн грн через надання державною та міською владами  пільг у зв’язку із карантинними обмеженнями. Які стримували підприємницьку діяльність. Із міського бюджету на боротьбу із пандемією виділили понад 17 млн грн.
На сьогодні для бюджетів обласних центрів держава не передбачила жодних додаткових дохідних джерел, тоді як виникає нагальна потреба на законодавчому рівні провести перерозподіл коштів між державним та місцевим рівнем, що дозволить зберегти фінансову стабільність місцевого самоврядування.

Джерело: Ужгородська міська рада

 


15 квітня 2021, 12:17
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


МВФ чекає від України більшого прогресу в реформах

Частка туризму у світовій економіці впала вдвічі через пандемію

На Закарпатті 214 населеним пунктам надали статус гірських

Признаки казино с хорошей отдачей

На одне вільне робоче місце в Україні претендують шість безробітних

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено