Рубрика: Кримінал

15 квітня

На нерестилищі річки Визниця виявилено грубе порушення правил рибальства

foto

13 квітня 2021 року під час здійснення рибоохоронного рейду державні інспектори Закарпатського рибоохоронного патруля задокументували грубе порушення Правил любительського і спортивного рибальства

Близько 23 години рейдова група викрила п’ятьох громадян, які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – острогою. Інцидент стався на р. Визниця, поблизу с.Кольчино Мукачівського району, саме в той період,  коли риба зайшла на нерест!
На місце виявленого факту порушення природоохоронного законодавства рибпатрульними за номером  екстреної служби 102 було викликано патрульних  Мукачівського РВП Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області.
Завдяки оперативним діям працівників рибоохорони лише одному порушнику вдалося завдати шкоди рибному господарству - виловити на нерестилищі три екземпляри підуста звичайного, який відповідно до  наказу Міндовкілля від 19.01.2021 №29 «Про затвердження переліків видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ), та видів тварин, що виключені з Червоної книги України (тваринний світ)»,занесений до Червоної книги України.
На чотирьох осіб оформлено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП та на одну особу складено протокол за статтею 90 КУпАП (погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України)
Матеріали справи готуються до суду для притягнення порушників до відповідальності. Знаряддя лову та водні біоресурси  вилучено.
Нагадаємо, що у зв’язку з періодом нересту в Україні на даний момент діє заборона на вилов риби у місцях, що не визначені як такі, де вилов дозволено.
В Управлінні Держрибагентства у Закарпатській  області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (098) 585-61-64. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.
Довідкова інформація:
12 березня 2021 року в Офіційному віснику України № 19, стор. 449, стаття 837, код акта 103305/2021 опубліковано наказ Міндовкілля від 19.01.2021 №29 «Про затвердження переліків видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ), та видів тварин, що виключені з Червоної книги України (тваринний світ)».
Від цієї дати, згідно вимог чинного законодавства, підуст звичайний (лат. Chondrostoma nasus) — риба родини коропових, один із найбільш популярних обєктів любильського рибальства на Закарпатті, занесений до Червоної книги України. (порядковий номер в ПЕРЕЛІКУ -443). 
Охорона та об’єктів Червоної книги України забезпечуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами. 
Охорона здійснюється, шляхом установлення особливого правового режиму охорони рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, заборони їх використання (добування та збирання).
Нагадуємо, що  погіршення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, є складом адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 90 КУпАП.

Джерело: Закарпатський рибоохоронний патруль


15 квітня 2021, 10:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


СБУ викрила інтернет-агітатора, який закликав до зміни меж території України на Закарпатті

На Рахівщині водій позашляховика розчавив чоловіка, який рухався дорогою на мотоблоці

Поліцейські затримали зловмисника, який поблизу Іршави стріляв в сторону людей

СБУ викрила злочинців, які поширювали антиугорські листівки на Закарпатті

В Ужгороді поліцейські затримали крадія

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено