Рубрика: Суспільство

08 квітня

В школах Закарпаття проводитимуть інституційний аудит

foto

Цьогоріч у заклади загальної середньої освіти області навідаються незалежні експерти, котрі здійснюватимуть нову процедуру діяльності шкіл, яка прийшла на зміну державній атестації навчальних закладів

За словами начальника управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області Марії Сігетій, ідея інституційного аудиту - відійти від радянських перевірок шкіл, завдання яких було знайти проблеми у навчальному закладі. Аудит покликаний не карати, а підтримати школи та показати їм, як стати кращими. Це новий формат співпраці на місцевому та національному рівнях, який є запорукою майбутнього вдосконалення української освіти.
В управлінні Служби плануть здійснити перший інституційний аудит уже в травні цього року. Досвідчені  незалежні експерти вивчатимуть, яке у школі освітнє середовище, як організований простір, чи забезпечені умови для навчання та роботи, яка атмосфера панує на уроках та перервах, як учителі працюють з учнями на уроках, які методики застосовують та як оцінюють навчальні досягення учнів. Окрему увагу експерти приділять роботі директора та вивчатимуть наскільки його управлінські рішення сприяють покращенню якості освітньої діяльності і як він займається розвитком школи. 
Як розповіла Марія Сігетій, аби зібрати об’єктивну інформацію про навчальний заклад, експерти оглядатимуть територію школи, спортивні та ігрові майданчики, навчальні кабінети, спортзал та інші приміщення, а також відвідають заняття, спілкуватимуться  з директором і представниками учнівського самоврядування та анкетуватимуть учнів, їхніх батьків та вчителів. 
«За результатами аудиту школа отримає висновки, де буде зазначено, що школі вдається добре, а над чим ще потрібно працювати.  Також експерти нададуть рекомендації – практичні, фахові поради з покращення якості діяльності школи для директора та засновника, адже саме від засновника залежить чи матиме школа ресурси на ремонт, закупівлю обладнання та виконання інших рекомендацій», -  резюмувала начальник управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області Марія Сігетій. 

Посилання на відео про інституційний аудит:

https://www.youtube.com/watch?v=YedE38GORvo

Джерело: сектор інформаційно-організаційного забезпечення управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області


08 квітня 2021, 16:46
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Скільки боргують закарпатців за житлово-комунальні послуги?

Громадянин Угорщини намагався потрапити в Україну з підробленим ПЛР-тестом

За фінансової підтримки Словаччини в одній зі шкіл Ужгорода оновили комп’ютерний клас

Командувач військами США в Європі оцінив ймовірність вторгнення Росії в Україну

В Україну прибула партія вакцин Pfizer від COVAX

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено