Рубрика: Кримінал

16 лютого

Понад 700 одиниць стоматологічного обладнання намагалися незаконно ввезти в Україну

foto

На митному посту «Ужгород» інспектори управління забезпечення протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці Держмитслужби виявили махінації з документами, пов’язані з неправдивими відомостями при ввезенні в Україну стоматологічного обладнання

Відтак, задокументовано одразу три протоколи відносно закарпатського підприємця за статтею 483 Митного кодексу України та вилучено предмети правопорушення на загальну суму півтора мільйона гривень, повідомляє Закарпатська митниця ДМС. 
Згідно товаросупровідних документів трьома вантажними автомобілями  на митну територію України завозився товар «стоматологічне обладнання». Митники звернули увагу, що транспортні засоби були без митних забезпечень 
Під час огляду вантажів було залучено експерта-оцінювача. Відтак, виявлено невідповідність товару, зазначених у товаросупровідних документах, фактично наявному. Так, крім стоматологічного обладнання, переміщувались інші товари, що використовуються в стоматології. Зокрема: холодильник, рентгени для панорамної зйомки, бокс для ручного проявляння рентгенівських плівок, цирконієві блоки (стоматологічна кераміка для естетичного протезування), бормашина (інструментальна стійка лікаря), стоматологічні бормашини,  панорамний 3D рентген-апарат,  стоматологічні крісла, стоматологічні комплекси, станок точильний, обладнання для дезінфікації водної системи стоматологічних установ, апарати для автоматичного змішування стоматологічних відбиткових матеріалів, годинники настінні, форма для верхньої щелепи, маршрутизатори безпровідні багатофункціональні, лампа для знімку (негатоскоп), сепаратори амальгами, автоклави тощо. Всього – 782 штук.
Як пояснив один із водіїв мікроавтобусів, митним оформленням та поданням всіх необхідних документів займався його батько.
Вищезазначений товар був придбаний у чеського стоматолога. Фактичну невідповідність у  товаросупровідних документах пояснює тим, що продавець дозволив завантажити решту товару, яка залишалась у стоматкабінеті, в якості подарунку.
Таким чином, замовник та покупець товару, а це фізична особа-підприємець із Закарпаття,  вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю - шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення товарів,  документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування, кількості товару та його вартості. 
Тож, відносно закарпатця складено 3 протоколи про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Незаконний товар, загальною кількістю 782 шт, вартістю 1,5 млн грн, вилучено до рішення суду.
Відповідальність за дане правопорушення передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.


16 лютого 2021, 16:35
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Мешканець Мукачівщини обікрав господарські приміщення у Нижніх Воротах

В Ужгороді патрульні виявили крадія

Закарпатець може провести 5 років за ґратами через побиття та залишення у небезпеці односельчанина

Мукачівця, підозрюваного у скоєнні розбійного нападу, взято під варту

На Закарпатті офіцера поліції підозрюють у незаконному заволодінні транспортним засобом

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено