Рубрика: Суспільство

08 лютого

З початку лютого на Тячівщині викрито чотири грубих порушення правил рибальства - Закарпатський рибпатруль

foto

4 лютого 2021 року інспекторами Закарпатського рибоохоронного патруля викрито два грубих порушення правил рибальства

Один інцидент стався близько 15 год на р. Апшиці, околиця с.Грушево. Інший на р.Тересва вище автомобільного мосту біля смт. Тересва Тячівського району Закарпатської області. 

Виявлено порушників,  які здійснювали вилов риби  забороненим знаряддям лову, що не передбачені Правилами рибальства – сіткою «пауком». Завдяки оперативним діям працівників рибоохорони одному порушнику не вдалося завдати шкоди рибному господарству. А ось інший встиг виловити 58 екз. верховодки. Сума збитків склала 986 грн.
На осіб оформлено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються до суду для притягнення порушника до відповідальності. Знаряддя лову вилучено та водні біоресурси вилучено.
Також, сьомого лютого 2021 року  вдалося виявити ще два факти грубих порушень правил рибальства. 
Так, близько 14 год оперативна група рибоохоронного патруля затримала громадянина, який ловив рибу за допомогою сітки «паук». У такий заборонений спосіб незаконно добуто два екземпляри червонокнижної риби яльця-андруги європейського та 17 екземплярів верхоплавки. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству склала 1 929 грн. Відповідно оформлено два протоколи. Один за частиною 4 статті 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства та ще один за статтею 90 КУпАП (погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України).
Інцидент стався на річці Апшиця, околиця с.Нижня Апша Тячівського району Закарпатської області. 
Риба та засоби вчиненого правопорушення вилучені. Матеріали по справі підготовлено для передачі до суду.
В Управлінні Держрибагентства у Закарпатській  області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (098) 585-61-64. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.
Довідкова інформація
Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороненими знаряддями лову є такі, які не передбачені цими Правилами. Забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, що не передбачені правилами промислового рибальства, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.
Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови КМУ від 07.11.2012 № 1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)». Так, компенсація за один екземпляр  яльця-андруги європейського становить 820 грн.

Джерело: Закарпатський рибоохоронний патруль


08 лютого 2021, 17:50
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Віктор Ляшко розповів кого щепитимуть вакцинами Pfizer та Coronavac

В Ужгороді відновлюється очне навчання для всіх школярів

Із неділі Закарпаття перебуватиме у "жовтій" зоні

Ювілейний рік для Мукачівської греко-католицької єпархії

В Ужгороді школярі 1-4 класів повертаються за парти

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено