Рубрика: Суспільство

02 січня

Вчені підтвердили, що новий штам коронавірусу набагато заразніший

foto

Згідно з дослідженням, кількість інфікованих новим штамом коронавірусу в листопаді 2020 року зросло втричі

Новий штам коронавируса, виявлений в кінці минулого року в Великобританії, дійсно набагато заразніший, ніж попередня версія вірусу.

Про це розповів один з дослідників професор Аксель Гарда, передає BBC.

За його словами, дослідження лондонського Імперського коледжу показали, що мутований коронавірус є значно більш заразним, оскільки він збільшує так зване число R - показник контагіозності (заразність) вірусу - на 0,4-0,7 одиниці.

"Це найсерйозніша зміна вірусу з моменту початку епідемії", - підкреслив Гарда.

Число R - це середня кількість людей, яких заражає інфікована людина. Якщо R перевищує одиницю, це означає, що вірус поширюється, а кількість інфікованих зростає. Якщо ж R менше 1, кількість заражених поступово зменшується. За оцінками вчених, у Великобританії число R становить приблизно 1,1-1,3.

У свою чергу професор Оксфордського університету Джим Найсміт вважаєте, що дані Імперського коледжу демонструють кращий на сьогодні аналіз і вказують на те, що заходи, які ми прийняли на даний момент, не допоможуть знизити число R до менш 1 ", - пояснив професор Оксфордського університету Джим Найсміт, який не брав участі в дослідженні.

Згідно з дослідженням, кількість інфікованих новим штамом коронавируса в листопаді 2020 року зросло втричі. Однак людей, що заразилися першим штамом коронавірусу, зафіксували на третину менше.

Уточнюється, що новий штам поширюється однаково швидко серед всіх вікових груп, а не тільки серед людей у віці до 20 років, як це вважалося раніше. Водночас відзначається, що свідоцтв про більшу смертоносність мутованого коронавірусу зараз немає.

У середині грудня британський уряд повідомив про поширення мутованого виду коронавірусу SARS-CoV-2: новий штам виявили в Лондоні і на Південному Сході Англії. Він вважається більш заразним.

Німецькі епідеміологи встановили, що перший відомий випадок новим штамом вірусу було зафіксовано ще в листопаді.

Першим в ЄС рішення про припинення авіасполучення з Британією ухвалили Нідерланди. 

«Британський» штам уже виявили в Італії, Данії та інших європейських країнах, а також в Австралії, Південній Кореї, Йорданії, ОАЕ і ПАР.

За матеріалами DT.ua


02 січня 2021, 11:20
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Закарпатські патрульні виявили водіїв із підробленими документами

Закарпатські прикордонники зірвали дві нічні оборудки пачкарів

До завершення реєстрації на ЗНО залишилось три дні

Словаччина на тлі COVID-пандемії запроваджує комендантську годину

65% учнів мають недостатній рівень фізичної підготовленості

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину