Рубрика: Суспільство

02 січня

Вчені підтвердили, що новий штам коронавірусу набагато заразніший

foto

Згідно з дослідженням, кількість інфікованих новим штамом коронавірусу в листопаді 2020 року зросло втричі

Новий штам коронавируса, виявлений в кінці минулого року в Великобританії, дійсно набагато заразніший, ніж попередня версія вірусу.

Про це розповів один з дослідників професор Аксель Гарда, передає BBC.

За його словами, дослідження лондонського Імперського коледжу показали, що мутований коронавірус є значно більш заразним, оскільки він збільшує так зване число R - показник контагіозності (заразність) вірусу - на 0,4-0,7 одиниці.

"Це найсерйозніша зміна вірусу з моменту початку епідемії", - підкреслив Гарда.

Число R - це середня кількість людей, яких заражає інфікована людина. Якщо R перевищує одиницю, це означає, що вірус поширюється, а кількість інфікованих зростає. Якщо ж R менше 1, кількість заражених поступово зменшується. За оцінками вчених, у Великобританії число R становить приблизно 1,1-1,3.

У свою чергу професор Оксфордського університету Джим Найсміт вважаєте, що дані Імперського коледжу демонструють кращий на сьогодні аналіз і вказують на те, що заходи, які ми прийняли на даний момент, не допоможуть знизити число R до менш 1 ", - пояснив професор Оксфордського університету Джим Найсміт, який не брав участі в дослідженні.

Згідно з дослідженням, кількість інфікованих новим штамом коронавируса в листопаді 2020 року зросло втричі. Однак людей, що заразилися першим штамом коронавірусу, зафіксували на третину менше.

Уточнюється, що новий штам поширюється однаково швидко серед всіх вікових груп, а не тільки серед людей у віці до 20 років, як це вважалося раніше. Водночас відзначається, що свідоцтв про більшу смертоносність мутованого коронавірусу зараз немає.

У середині грудня британський уряд повідомив про поширення мутованого виду коронавірусу SARS-CoV-2: новий штам виявили в Лондоні і на Південному Сході Англії. Він вважається більш заразним.

Німецькі епідеміологи встановили, що перший відомий випадок новим штамом вірусу було зафіксовано ще в листопаді.

Першим в ЄС рішення про припинення авіасполучення з Британією ухвалили Нідерланди. 

«Британський» штам уже виявили в Італії, Данії та інших європейських країнах, а також в Австралії, Південній Кореї, Йорданії, ОАЕ і ПАР.

За матеріалами DT.ua


02 січня 2021, 11:20
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Ужгородські патрульні допомогли зляканій тварині повернутися до лісу

Жіночі туфлі - як підібрати ідеальний варіант на підборах

Міністерство освіти рекомендує перевести учнів старшої та середньої школи на дистанційку

МОЗ проведе аудит лікарень, які «не можуть» платити ринкові зарплати медикам

В Україні принаймні одне щеплення від COVID-19 отримали 49% дорослого населення

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено