Рубрика: Суспільство

18 грудня

Вчені порівняли небезпеку COVID і грипу

foto

Смертність серед госпіталізованих у Франції хворих на коронавірус виявилася втричі вища, ніж у госпіталізованих з грипом

Від ускладнень коронавірусу помирають утричі частіше, ніж від ускладнень грипу. Про це йдеться в результатах нового дослідження, яке було опубліковане у журналі Lancet Respiratory Medicine, повідомляє в п'ятницю, 18 грудня, The Guardian.
 
Вчені порівняли дані з Франції 89 530 пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19 в березні і квітні 2020 року, з даними 45 819 пацієнтів, госпіталізованих з сезонним грипом у період з грудня 2018 року по кінець лютого 2019 року.
 
Відзначається, що близько 16,9% пацієнтів з COVID-19 померли в період дослідження - це було під час першої хвилі по всій Європі, коли у лікарів було мало методів лікування для тяжкохворих.
 
Для порівняння: смертність від грипу становила 5,8%.
 
Дослідники також виявили, що більше потребували інтенсивної терапії пацієнти з COVID-19 - 16,3%, порівняно з 10,8% при грипі.
 
Крім того, пацієнти з COVID-19 госпіталізовані у відділення інтенсивної терапії, залишалися там майже удвічі довше, ніж пацієнти з грипом. (15 днів, порівняно з 8 днями).
 
Автори відзначають, що різницю в кількості госпіталізацій (з COVID-19 в лікарню потрапили удвічі більше людей, ніж з грипом) частково можна пояснити існуючим імунітетом до грипу або через попереднє інфікування, або через вакцинацію.
 
У той же час, дослідження також показало, що з COVID-19 госпіталізовані набагато менше дітей у віці до 18 років, ніж з грипом - 1,4%, порівняно з 19,5%.
 
Однак більш висока внутрілікарняна смертність у молодих пацієнтів з COVID-19 може означати, що COVID-19 за своєю природою більш серйозний, ніж грип.
 
Незважаючи на те, що у дітей, здавалося, був нижчий ризик госпіталізації з COVID-19 (про що свідчить низька частота госпіталізацій з COVID-19, порівняно з сезонним грипом у пацієнтів, молодших за 18 років), внутрілікарняна смертність цих дітей була більш ніж у чотири рази вища, ніж у дітей, хворих на грип.
 
Кетрін Квантін, професор університетської лікарні Діжона і Французького національного інституту охорони здоров'я, яка була серед керівників дослідження, сказала, що різниця в показниках смертності "особливо вражаюча", враховуючи, що сезон грипу 2018/19 року у Франції був найбільш смертоносним за останні п'ять років.

За матеріалами Кореспондент

 


18 грудня 2020, 13:59
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Віктор Ляшко розповів кого щепитимуть вакцинами Pfizer та Coronavac

В Ужгороді відновлюється очне навчання для всіх школярів

Із неділі Закарпаття перебуватиме у "жовтій" зоні

Ювілейний рік для Мукачівської греко-католицької єпархії

В Ужгороді школярі 1-4 класів повертаються за парти

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено