Рубрика: Політика

15 вересня

Жіночий рух "За Майбутнє" на Закарпатті зібрав однодумців

foto

Проблеми освіти, культури, спорту, медицини. Саме такі теми обговорювали на першій спільній зустрічі представниці жіночого руху «За Майбутнє» на Закарпатті, яка відбулася цього тижня в Ужгороді

Перша зустріч закарпатського відділення цієї всеукраїнської платформи зібрала представників різних сфер діяльності – були присутніми жінки з галузі освіти, соціального захисту, правової допомоги, медицини та бізнесу. Обговорювати було що, але розпочали зустріч саме з актуальної теми -  важливості дотримання гендерної рівності у виборчих процесах.  Нагадаємо, що згідно змін до Виборчого Кодексу, у кожному списку має бути не менше 40% представників однієї статі. Відповідно, в кожній п'ятірці двоє до трьох мають бути чоловіки та жінки. І партії вже розпочали процес пошуку в першу чергу жінок, які б балотувались від них в якості кандидаток.

«Наша партія категорично проти заповнювання цих квот так званими технічними кандидатами, - розповіла лідерка жіночого руху «За Майбутнє» на Закарпатті Андріана Сушко. -  Тому ми вирішили зібрати жінок, які представляють владу, і  які мають досвід та успіх у своїх сферах. І обговорити з ними похід в політику. Цим жінкам, повірте, є що сказати. Вони  будуть достойними представниками у нашій владі».

Під час зустрічі жінки обговорили ряд питань, які стосувалися їхньої діяльності, а також виокремили проблеми Ужгорода. І, звісно, запропонували своє бачення їх вирішення. А ще вчений секретар Ужгородського інституту культури і мистецтв та викладач Олеся Глуханич звернула увагу на питання культури та освіти на Закарпатті.

«Сьогодні наша освіта та культура фінансується в державі за остаточним принципом - тобто коли на все гроші закінчилися, то згадали про освіту і культуру. А це треба в корені поміняти, - зазначила вона. - Адже без освіти не має майбутнього. І без культури немає національної еліти. А наш рух промовисто називається «За Майбутнє». І якщо не буде питання освіти і культури піднято на верхній щабель інтересів, то ми будемо мати ту ситуацію в державі яку маємо сьогодні. Наприклад, через відсутність культури ми спостерігаємо за розбитими вітринами в місті, поламаними лавицями і за оцим безладом». 

Піднімали жінки руху «За Майбутнє» на зустрічі багато інших питань. І слухачі, і доповідачі залишилися задоволеними від почутого. Адже із зустрічі зрозуміли, що тепер самі можуть впливати на своє майбутнє.

«Те, що ми обговорюємо ці проблеми, чуємо одне одного – вже дуже добре, - розповіла директор гандбольного клубу «Карпати» Вікторія Гойс-Шайбакова. – Адже є шанс, що спільними зусиллями зайдемо якийсь вихід і наведемо лад у всіх проблемних галузях. Ми ж намагаємося зробити все для того, щоб наше майбутнє було кращим, наші діти росли здоровими і успішними. І дуже добре, що на Закарпатті є ось цей жіночий рух».

Таку ж думку поділяє і голова Закарпатського обласного осередку політичної партії «За майбутнє» - Олександр Ледида.

«Такі зібрання важливі для представниць жіночого руху, адже тут вони можуть ділитися своїм досвідом у певних питаннях та висловлювати свою позицію. Це важливо», - зазначив він. І додав: «Дуже приємно, що в жіночому русі на Закарпатті настільки активні жінки, як представляють різні галузі, які бачать по своєму розвиток місцевого самоврядування і розвиток Закарпаття. Вважаю, що подібний  рух дасть серйозний поштовх для проходження жінок в політику в нашому краї. Я впевнений що такі зустрічі будуть актуальними і будуть проводитися досить часто. Це піде нашій області лише на користь». 


15 вересня 2020, 18:50
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України



Схожі новини


У Байдена спростовують інформацію про заморозку військової допомоги Україні

ДБР розслідує зловживання на Закарпатській митниці під час оформлення одягу та взуття

Закарпатські поліцейські викрили зловмисницю, яка ошукала неповнолітню на 60 тисяч гривень

На Закарпатті викрито чергового організатора незаконної міграції через українсько-словацький кордон

Поліцейські Міжгір’я під час обшуку будинку вилучили вибухові речовини та рушницю

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено