Рубрика: Суспільство

09 вересня

У ВООЗ спрогнозували, коли проявиться ефект вакцинації від COVID-19

foto

Коли надійде ефективна вакцина, тоді знадобиться час, щоб 60-70% людей отримали імунітет

Відчутний ефект вакцинації від коронавірусу COVID-19 проявиться в світі не раніше 2022 року. Потрібен час для набуття колективного імунітету населенням. Такий прогноз озвучила на брифінгу в Женеві головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Сум’я Свамінатан, повідомляє ТАСС в середу, 9 вересня.

"Коли надійде вакцина, знадобиться час, щоб все або, принаймні, 60-70% людей знайшли імунітет, який ми називаємо колективним імунітетом, що дійсно сповільнить передачу інфекції, - сказала вона. - Ми говоримо в даному випадку не про викорінення цього вірусу, а про зниження певного впливу, який він надає зараз на суспільство, на життя. І, безсумнівно, знадобиться час до 2022 року, щоб побачити цю зміну".

З урахуванням необхідності проведення випробувань вакцин, що розробляються зараз в світі, а також їхнього ліцензування та виробництва вона назвала середину 2021 року "оптимістичним сценарієм" в тому, що стосується доставки "обмеженої кількості доз вакцин в країни".

Експерт звернула разом з тим увагу на "великий прогрес", досягнутий в тестуванні на коронавірус і на антитіла.

"Ціни (на проведення тестування - ред.) знижуються, і можливо, що дуже скоро ми побачимо, що ці тести стануть доступними, тому люди навіть зможуть застосовувати їх для самотестування, - сказала вона. - Тоді тестування може стати масовим".

Більш доступне тестування приведе до зміни стратегії в боротьбі з пандемією, вважає Свамінатан. Вона нагадала в зв'язку з цим, що чим швидше виявлена ​​хвороба, тим вищі шанси на проведення належного лікування і запобігання ускладнень.

"Саме це (підвищення доступності та розширення тестування - ред.) пояснює той факт, що зараз ми бачимо менш високий рівень смертності, ніж на початку пандемії", - зауважила експерт.


09 вересня 2020, 17:11
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У ВООЗ розраховують на початок вакцинації у 2021 році

В Україні зайняті дві третини COVID-ліжок

В Ужгороді шахраї від імені податківців вимагають гроші

Митний улов на кордоні з Угорщиною: не задекларований дороговартісний косметичний препарат і «Ауді А6» з тютюновим тайником

У МОЗ пояснили, як голосувати людям, які перебувають на самоізоляції

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину