Рубрика: Суспільство

07 вересня

На Закарпатті відродили форелеве господарство біосферного заповідника

foto

На Закарпатті відроджено і активно діє демонстраційне форелеве господарство Карпатського біосферного заповідника, що розташоване в межах Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення в урочищі Ліщинка села Ділового

Про це пише agronews.ua.

З історії КБЗ: у 1997 році заповідник отримав ці землі від Костилівського лісництва Великобичківського держлісгоспу разом із форелевим господарством, що на той час не працювало.

“Поступово це місця вдалося відродити, незважаючи на нестачу коштів і відсутність фахівців та необхідних засобів”, – кажуть у господарстві.

На території розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор. У рибнику працівники утримують форель струмкову, райдужну та гольця.

Струмкову форель розводять для зариблення гірських річок і потічків, аби підтримувати природні популяції.

Дорогою до форелевого господарства стоїть стіл та лавки для перепочинку. На самій території є декілька альтанок різних розмірів та мангалів. Також гойдалка для дітей і дорослих. Звідси починається маршрут до водоспаду «Лихий», протяжністю три кілометри. Шлях до нього промаркований і дорогою є місця для відпочинку.

За даними Карпатського біосферного заповідника, минулого року цей рекреаційний пункт відвідало понад п’ять тис. людей.

Тут відвідувачі мають змогу дізнатися про способи розведення форелі струмкової й райдужної та гольця. Для туристів відкритий інформаційний центр «Карпатська форель», експозиції якого присвячені водним екосистемам та їхнім мешканцям. Також біля басейнів живуть самці козулі, яких можна годувати просто з рук і зробити фотографії.


07 вересня 2020, 15:23
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У ВООЗ розраховують на початок вакцинації у 2021 році

В Україні зайняті дві третини COVID-ліжок

В Ужгороді шахраї від імені податківців вимагають гроші

Митний улов на кордоні з Угорщиною: не задекларований дороговартісний косметичний препарат і «Ауді А6» з тютюновим тайником

У МОЗ пояснили, як голосувати людям, які перебувають на самоізоляції

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину