На Закарпатті відродили форелеве господарство біосферного заповідника
На Закарпатті відроджено і активно діє демонстраційне форелеве господарство Карпатського біосферного заповідника, що розташоване в межах Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення в урочищі Ліщинка села Ділового
Про це пише agronews.ua.
З історії КБЗ: у 1997 році заповідник отримав ці землі від Костилівського лісництва Великобичківського держлісгоспу разом із форелевим господарством, що на той час не працювало.
“Поступово це місця вдалося відродити, незважаючи на нестачу коштів і відсутність фахівців та необхідних засобів”, – кажуть у господарстві.
На території розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор. У рибнику працівники утримують форель струмкову, райдужну та гольця.
Струмкову форель розводять для зариблення гірських річок і потічків, аби підтримувати природні популяції.
Дорогою до форелевого господарства стоїть стіл та лавки для перепочинку. На самій території є декілька альтанок різних розмірів та мангалів. Також гойдалка для дітей і дорослих. Звідси починається маршрут до водоспаду «Лихий», протяжністю три кілометри. Шлях до нього промаркований і дорогою є місця для відпочинку.
За даними Карпатського біосферного заповідника, минулого року цей рекреаційний пункт відвідало понад п’ять тис. людей.
Тут відвідувачі мають змогу дізнатися про способи розведення форелі струмкової й райдужної та гольця. Для туристів відкритий інформаційний центр «Карпатська форель», експозиції якого присвячені водним екосистемам та їхнім мешканцям. Також біля басейнів живуть самці козулі, яких можна годувати просто з рук і зробити фотографії.