Рубрика: Суспільство

04 вересня

Розслідування випадків профзахворювань медиків Закарпаття на COVID-19 гальмуються через об’єктивні причини - Держпраці

foto

На Закарпатті ситуація із розслідуванням випадків професійного захворювання медиків на COVID-19 залишається доволі складною. На сьогодні в Управління Держпраці області надійшли повідомлення про інфікування коронавірусом 816 медичних працівників

Стосовно 790 з них, відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, комісії здійснюють розслідування. Інші 26 осіб, як з’ясувалося, були інфіковані не під час виконання професійних обов’язків, оскільки не залучались до робіт, пов’язаних з лікуванням хворих на COVID-19.

Наразі тільки 25 випадків на сьогодні вдалося довести до логічного завершення,  а щодо 683 – термін проведення розслідувань продовжений. За словами начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Богдана Дороша, основними причинами гальмування процесу розслідування є відсутність висновку профпатолога або результату епідрозстеження Закарпатського обласного лабораторного центру. Унаслідок такого стану справ потерпілі не можуть отримати відшкодування за втрату працездатності та кошти на лікування.

Найчастіше, як свідчать результати розслідування, медики інфікувалися внаслідок недотримання епідеміологічного режиму, недостаньої забезпеченості засобами індивідуального захисту або через використання  неякісних ЗІЗ. Комісії також встановили, що здебільшого відповідальними особами, котрі допустили порушення вимог чинного законодавства і з чиєї вини захворіли люди у ході виконання своїх професійних обов’язків, є керівники тих закладів, де працювали потерпілі.

Джерело: Управління Держпраці в Закарпатській області


04 вересня 2020, 11:46
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У ВООЗ розраховують на початок вакцинації у 2021 році

В Україні зайняті дві третини COVID-ліжок

В Ужгороді шахраї від імені податківців вимагають гроші

Митний улов на кордоні з Угорщиною: не задекларований дороговартісний косметичний препарат і «Ауді А6» з тютюновим тайником

У МОЗ пояснили, як голосувати людям, які перебувають на самоізоляції

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину