Рубрика: Бізнес

31 серпня

Як перевірити надійність забудовника в інтернеті?

foto

Незалежно від того, в якому місті ви проживаєте, дорогу чи дешеву квартиру вирішили купувати, важливо до початку пошуків житла ознайомитися із забудовниками

Це дозволить знайти надійну будівельну компанію, що зводить новобудови у вашому місті. Перевірити девелопера можна онлайн, не виходячи з дому. Для цього варто скористатися кількома ресурсами у вільному доступі. Ось найважливіші з них.

Публічна кадастрова карта

Для зведення будинку забудовник повинен мати право власності на землю або ж орендувати її. Потрібно перевірити, чи є в компанії документ, що підтверджує право використовувати земельну ділянку, наприклад, договір оренди. Варто також звернути увагу на термін дії оренди.
Перевірити власника або орендаря землі можна за допомогою Публічної кадастрової карти. Уся інформація тут відкрита: охочі можуть при потребі перевірити місцезнаходження ділянки землі, її площу, кадастровий номер, форму власності, а також цільове призначення. Для законного зведення новобудови земельна ділянка повинна мати відповідне цільове призначення. Воно може визначатися так – «Для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Якщо землю виділили під торгово-розважальний центр, а зводять на ній таунхаус, можуть виникнути проблеми.
Власник землі, підрядник і організація, що здійснює продаж житла, можуть бути різними. У цій ситуації потенційний інвестор повинен перевірити в забудовника документи, що були укладені між продавцем нерухомості та користувачем ділянки.

Містобудівний кадастр міста

Будівельне підприємство, яке планує зводити житлову будівлю, повинно мати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. У документі вказані планувальні та архітектурні вимоги до проектування та будівельних робіт. Відповідні відомості можна знайти на сайтах місцевих рад.
Вказана документація має обмеження за часом виконання, тому при перевірці потрібно звернути увагу й на терміни. Також треба переконатися, що забудовник не порушує поверховість новобудови. На місці 12-поверхового будинку надійна компанія не буде зводити будівлю на 20 поверхів..

Державна архітектурно-будівельна інспекція України

Кожен девелопер повинен мати дозвіл на виконання будівельних робіт. Перевірити його наявність можна, відвідавши сайт ДАБІ України (Державна архітектурно-будівельна інспекція). Тут є опис об’єкта, інформація про проектувальника, підрядника та ділянку землі.
На цьому ж ресурсі можна знайти ліцензію підрядника на здійснення будівництва. Це також обов’язковий документ для забудовника.

Сайти з рейтингами забудовників

Багато сайтів по нерухомості складають свої рейтинги та бази забудовників України. Один із таких ресурсів – каталог будівельних компаній від DOM.RIA. У ньому можна знайти основну інформацію про будівельну компанію, перелік об’єктів у роботі, новобудови, що будуть здані у 2020 та наступних роках, контактні дані, посилання на офіційний сайт девелопера тощо.
Для перевірки репутації забудовника можна використовувати також тематичні форуми, на яких обговорюють забудовників і конкретні новобудови, діляться досвідом інвестори. Слід пам’ятати, що така інформація не завжди може бути правдивою та об’єктивною, тому довіряти треба тільки реальним фотографіям будівництва чи скріншотам документів.
Відомості про проблемних забудовників можуть з’являтися також в ЗМІ. Знайти їх нескладно за допомогою будь-якої пошукової системи за назвою компанії або житлового комплексу, особистими даними засновників. Сайти новин висвітлюють ситуації про незаконне будівництво на землях лісового господарства, в історико-архітектурних зонах тощо.

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

За запитом в державному реєстрі можна побачити інформацію про засновників будівельної компанії, види її діяльності. Також можна дізнатися, чи не визнали її банкрутом, чи не відкрили щодо неї виконавчі провадження за борги. Перевірити наявність боргів у девелопера перед державою можна за допомогою сервісу Державної фіскальної служби.
Важливо знати, що в деяких випадках реклама житлового комплексу проходить під відомим брендом, тоді як будівництво здійснює інша організація. Забудовник і замовник об’єкта можуть бути різними. Але перевіряти потрібно саме ту юридичну особу, що вказана в типовому договорі інвестування. Адже саме до неї будуть висуватися претензії в разі затримання термінів здачі та інших проблем.

Єдиний державний реєстр судових рішень

Не менш важливий, ніж попередні, етап перевірки будівельної компанії – пошук інформації про неї в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Він може мати або не мати дані про судові процеси щодо об’єкта будівництва й ділянки землі. Також реєстр може показати, чи судився девелопер з інвесторами через порушення своїх зобов’язань.
Під час пошуку інформації потрібно вносити в параметри назву кожного учасника угоди. Відсутність судових процесів може зміцнити впевненість у бездоганній репутації забудовника. Хоча враховувати лише цю характеристику не варто.

Державний реєстр майнових прав на нерухоме майно

Отримати інформаційну довідку щодо ділянки землі (наявність арештів чи заборон) можна в Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно. Як критерій пошуку можна використати реєстраційний або кадастровий номер ділянки з Публічної кадастрової карти, її адресу, назву забудовника. Цей ресурс допоможе переконатися у справжності наданих будівельною організацією документів.
Асоціація допомоги постраждалим інвесторам
Діяльність громадської організації направлена на захист прав постраждалих громадян, котрі через бездіяльність чи дії забудовників і органів державної влади не змогли вчасно отримати житло у власність. На сайті Асоціації допомоги постраждалим інвесторам опублікований перелік наявних проблемних об’єктів будівництва. Якщо якась із новобудов належить забудовнику, якого ви перевіряєте, варто задуматися, чи потрібно купувати квартиру в нього.

Чи можна провести якісну перевірку забудовника онлайн?

При перевірці вподобаної новобудови треба врахувати багато факторів. Перевіривши інформацію про об’єкт і забудовника на вищевказаних ресурсах, можна доволі точно скласти уявлення про надійність будівельної компанії. Однак навіть позитивні висновки не можуть дати гарантій 100% здачі будинку в експлуатацію. Якщо ж додатково звернутися до юриста, можна помітно знизити ризики при купівлі первинної нерухомості й точно дізнатися, в які новобудови краще не інвестувати.


31 серпня 2020, 10:33
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Курс валют на 27 листопада

Курс валют на 26 листопада

Виды смесителей для ванной комнаты

Надежная защита с качественной бронедверью в Киеве

Курс валют на 23 листопада

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину